Wpis z mikrobloga

@AnonimoweLwiatko: ja mam 22k netto b2b obecnie i jak wołam 18k to mówią że za dużo sobie wołam i kryzys, dopiero przy 16-17k rekruterki kontynuują rozmowe xD

Stack mam typowego senior CRUDiarza - Java + Spring + noSQL + kafki/elasticsearch + cloud (AWS) + podstawy devOps (kubernetes, cloudformation, terraform, pajplajny CI/CD klepane w jenkinsie)
  • Odpowiedz
Stack mam typowego senior CRUDiarza - Java + Spring + noSQL + kafki/elasticsearch + cloud (AWS) + podstawy devOps (kubernetes, cloudformation, terraform, pajplajny CI/CD klepane w jenkinsie)


@nad__czlowiek: kolego z takim stackiem to mogłeś zarabiać 22k w czasach największego eldorado, a nie teraz

teraz wymaga się dodatkowo znajomości z obsługi i konfiguracji service mesha + api gatewaya, dodatkowo konfiguracje i zarządzanie data lakem, SecOps zarówno od strony chmury jak i cyklu
  • Odpowiedz
taki stack to pod 30k do ogarnięcia


@wafel93: no tak na serio to jeśli ktoś rzeczywiście miałby taki stack na przyzwoitym poziomie, czyli kompleksowo ogarnia chmurę od różnych stron - i techniczne możliwości danych usług, i secops, i governance, i potrafi pokonfigurować na niższym poziomie service meshe i zrobi pipeline'y CI/CD wdrażające IaC i usługi, i wie jak te apki/infrę monitorować i do tego jeszcze potrafi napisać przyzwoity kod w jakimś
  • Odpowiedz