Wpis z mikrobloga

Siemaneczko, w mojej wodzie mineralnej odkryłem ciekawe zjawisko, ciężko to opisać w jakiś naukowy sposób więc powiem jak jest..

Jakiś (chyba) okruszek od około pół godziny spada na dół butelki gazowanej wody mineralnej, później wraca na górę, odbiją się od wewnętrznej strony tafli i spada na dół po czym znów wraca na górę by się odbić i spaść na dół.

Ciekawe zjawisko, okruszek przesunął się już o kilka centymetrów w lewo od centrum w którym był.. Może to dzięki sile Coriolisa :D ?

Wrzucam filmik.. Ktoś się na tym zna może ? Wytłumaczcie wtf. Dodaję też obrazek poglądowy. Help plx

https://www.youtube.com/watch?v=D1PsnYl_WIc

#perpetummobile #januszenauki
Pobierz ossj - Siemaneczko, w mojej wodzie mineralnej odkryłem ciekawe zjawisko, ciężko to op...
źródło: comment_YcxaTR3jX3k2gUgviyEtMxh4wiLqVwBe.jpg
  • 9
@ossj: Z guma do zucia tez tak dziala, babelki rozpuszczonego w wodzie gazu sie do niej przyczepiaja i unosza do gory, a kiedy wyplynie na powierzchnie to czesc babelkow peka i gaz ucieka w powietrze na zewnatrz, guma wtedy spada znow na dno i czeka na kolejne bąbelki:D
@pawlas: @marlow: @pawlas: I słusznie gadacie, dzięki za wytłumaczenie. Teraz jak się przypatrzyłem dobrze to widać ,że kiedy opada nie ma na sobie gazu a gaz się tworzy przy opadaniu na dno i jak przekracza wielkość graniczną to unosi ten paproch. Dzięki temu odkryciu mogę nie dopuścić do wygazowania totalnego do jutra poprzez wypicie paprocha. No bo jak nie wypije to mi wszystkie bąbelki zniszczy #!$%@? nie ?