Wpis z mikrobloga

#gielda
Pisalem, ze trwa formowanie szczytu.
Podbijam na szczyt jest wbity na jakis czas.

Stoki nie wytrzymaja obecnego poziomy rentownosci, poleca oczywiscie te ktore sa na rentownosci najbardziej wrazliwe, czyli najmocniej Russell 2000, ale Nasdaq tez bedzie sie zachowywal slabo. Moze nie bedzie szybko spadal, ale szczytu szybko nie poprawi.

No chyba, ze cos sie wydarzy, ze rentownosci mocno spadna.
  • 11
@151346136: No dobra a co z DAXem ? Bo to co dzis DAX , Francuz i Wloch zrobili to dla mnie taki mindfuck... Rozumiem wzrost o okolo 0.7 odreagowujac wojenke ale na kontraktach prawie 2% wiec to troche nie zrozumiale, zwlaszcza ze DAX wybil chyba krotkoterminowy kanal trendu spadkowego i mam zagwostke co dalej
@MisterDI: No ciekawe to jest, moze faktycznie cos w tym jest zeby wyciac szorty, nadbic kanal i reszte tygodnia sie cofac ? Moze, kto wie a moze lecimy na ATH i wyciagniecie ostatnich 2 tygodni w tydzien ? Oni sa nieobliczalni pytanie ile maja jeszcze kasy zeby pompowac
@151346136 w dołku bessy tez nie widziałeś pola do dalszych wzrostów i wróżyłeś „formowanie” nowych dołków za jakiś czas, które miałeś wszem i wobec ogłosić na tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ot disclamer dla nowych uzytkownikow na tagu
@maniek74: Wiesz co ale chyba przydaloby sie jedna miesieczna swieczke narysowac czerwona z lekkim cieniem na dole a nie tylko zielone i zielone, tak dla zdrowotnosci i a maj to zalezy od wynikow albo wyciaganie miesiecznej albo dalszy drop, a moze rynek juz po prostu ma to w #!$%@? i licza sie tylko wzrosty? nie wiem
@maniek74: Troche prawda a troche nie, mamy sygnaly pokazujace ze moze jednak ? Rentownosci, dolar, nawrot inflacji (czy tam sticky inflacja ? )Tesla zwalniajaca 15k osob, apple lecace na pysk gdzie pewnie wyniki beda biedne ? Nie wiem choc sie domyslam. Odpowiedzi dostaniemy w maju tak naprawde
@programistalvlhard w dołku bessy tez niedziewidze mieli sygnały do dalszych spadków, a później co kwartał wymyślali nowe. Ja bym czekał z shortami co pokaże sezon wynikowy, a nie łudził sie, ze tym razem już na pewno nie dowiozą, od dwóch lat tu już ludzie piszą, ze przy takiej inflacji, to wyniki spółek poleca na łeb na szyje kolejny i kwartał będzie niedowieziony, a ciagle mamy bet
Ludzie za dużo panikują i mają nadzieję, że rynek zrobi to co według nich powinien zrobić. Uprawiają za dużo polityki i hazardu zamiast chłodnej kalkulacji i trzymania się głównego trendu. Raczej mamy do czynienia z fazą korekcyjną niż ze szczytem. Próba złapania szczytu lub dołku jest błędem. Russell Sage, znany niegdyś spekulant, który umarł już ponad 100 lat temu, powiedział, że swoją fortunę zawdzięcza temu, iż wychwytywał 24 cale z 36 calowego