Wpis z mikrobloga

Polecacie coś do ręcznego wiercenia małych otworów? Widziałem coś takiego jak furkadełko. Widziałem filmik jak ktoś próbuje to użyć ale wiertło od razu się łamie. Chociaż może to kwestia jakości wiertła.
No i są jeszcze wiertareczki typu śrubokręt. Ale to chyba trzeba nimi wiercić dosłownie jakby się wkręcało śrubę.
#majsterkowanie #modelarstwo
  • 5
  • Odpowiedz
Widziałem coś takiego jak furkadełko.


@volodia: ja mam wlasnie TAMIYA 74050, wierce w plastiku w wydrukach 3d i polecam z calego serca, wiercilem tym tez otwory ponizej milimetra i trzeba uwazac zwlaszcza na 0,3mm i mniejsze ale one sie lamia jak sie krzywo na nie popatrzysz
  • Odpowiedz
Polecacie coś do ręcznego wiercenia małych otworów?


@volodia: Proxxon albo dremel. Furkadełka i ręczne wiertełka do kręcenia to chyba tylko do miękkich i cienkich materiałów, ew do kalibrowania istnejących otworów.
  • Odpowiedz
@volodia: ja mam ręcznego chińczyka za kilkanaście złotych. Wiertła z zestawu można od razu wyrzucić, ale jak kupisz jakieś lepsze jakościowo wiertełka to nie ma problemu i działa.
  • Odpowiedz
@volodia: małe ręczne wiertareczki są ok pod warunkiem że wymienisz wiertła. One są i tak przydatne - choćby po to żeby zrobić pilota, którego potem rozwiercisz elektrykiem. Natomiast jeśli wiercisz dużo i często (np. lufy w figurkach do gier bitewnych) to kup sobie małego proszona, tamiye albo najmniejszego drewna i do tego dobre, markowe wiertła (dremel na pewno ma, proxxon prawie na pewno). Mega ułatwiają i przyspieszają robotę. Dodatkowo można do
  • Odpowiedz
@volodia: kup sobie wiertareczkę ręczną z chin, wystarczy, chyba że naprawdę musisz zrobić milion otworów. Do tego dokup sobie z allegro wiertła, ja kupowałem od 0.2 mm do 1 mm i były po 3-4 zł paczki po 10 sztuk, polecam - są lepszej jakości niż te z zestawu z Chin, a jak się złamie jedna sztuka, to masz pozostałe 9 xD ja kupowałem z takich aukcji "WIERTŁO DO METALU FI 0.3
  • Odpowiedz