Wpis z mikrobloga

Siedze sobie na chacie. Lany poniedziałek, matka oblana wodą, siostry też. Wczoraj byliśmy u dziadków w Opalenicy, dzisiaj spokojny dzień u nas, w niedużym mieszkanku na Grunwaldzie. Gram spokojnie w fife, stary coś ogląda w telewizorze. Coś po 17 słyszę jęk starego, za minute staje on w moich drzwiach, cały czerwony, jakby przez ostatnie 100 minut przeżywał piekielne katusze. "Nadszedł czas młody, idziemy do piwnicy". Stary niezawsze był powalony, coś mu przeskoczyło w głowie, jak Żuraw wystawił Dejewskiego na Benfice w lidze Europy. Można sie przyzwyczaić. Nasz blok to typowe budownictwo z prl-u, kilka pięter, piwnice długie i ciemne, pewnie znowu żule żarówkę #!$%@?. Dochodzimy do skrytki, ale nie do naszej. My mieszkamy pod 21, a tutaj nr 1922. Dziwne, w naszym bloku jest tylko 90 mieszkań. Ojciec łapie za jakąś śmieszną elektroniczną kłódkę, wpisuje kod: 2010, potem kolejny: 2015, potem kolejny: 2022. Chyba kod się zgadza, bo kłódka świeci się na zielono jak komórka w excelu. Drzwi otwierają się, cała skrytka #!$%@? sprzętem z logo Amica. Podchodzimy do dziwnej skrzyni, z między desek przebija niebieskie światło. Stary otwiera skrzynie łomem i wyciąga jakieś brudne prześcieradło. Nadal nic nie rozumiem, stary #!$%@? coś o jakim koniu czy czymś takim, wykrzykuje jakieś bzdury o irańczykach. Dociera do mnie, że to prześcieradło to chyba na jakieś zawody, i chyba stary nie pierwszy raz bierze w nich udział, bo wrzeszczy że nie można stracić rankingu. Mija kilka dni, sytuacja się uspokoiła. Nagle matka dzwoni, że stary jest w telewizji. To dziwne, miał gdzieś pójść z kumplami. Włączam telewizor, na pierwszym kanale oczywiście canal sport, ojciec tak ustawił żeby nie szukać pilota. To co widzę, przechodzi moje oczekiwania. Stary wisi na siatce, przypina to brudne prześcieradło trytytkami do plotu, a na materiale wielki napis "MAMY #!$%@? DOSYĆ #mecz #pasta #poznan #ekstraklasa
  • 1
  • Odpowiedz
@andrzejek1989: Myślałem, że na koniec będzie: Synu, ja Mariusz, po tej paskudnej sobocie radę dam. Rutek senior otwiera punkt przeładunku mikrofalówek w Rydze i mówi, że piękne miasto-jedź, będziesz tam Łotyszy pilnował, aby mikrofalówki z Rygi przez Mińsk dobrze trafiały do Moskwy;)
  • Odpowiedz