Wpis z mikrobloga

Siema, czy taka opona nadaje się jeszcze do używania czy czas na nową? Pękła mi wczoraj dętka, ale widzę że oponie też się dostało i zastanawiam się czy nie muszę wymienić. Jeżeli tak to kupić dwie nowe na przód i tył czy może być jedna stara z przodu a nowa tylko na tył? Jeżeli to ma znaczenie to rower to 4-letnia szosa z Decathlonu, przejechane pewnie koło 2-3k.
#rower
volsurfer77 - Siema, czy taka opona nadaje się jeszcze do używania czy czas na nową? ...

źródło: IMG_8568

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@skydancer: Ok, dzięki. Mógłbyś polecić jakąś typowo rekreacyjną oponę do dojazdów po mieście po ścieżkach (niestety trochę krawężników) i kilka razy w roku wyjazd 50-80km? Ta co pękła to ResistProtect+ 700x28, koła to Triban Tubeless Ready 6063 622x17C
  • Odpowiedz
  • 0
@skydancer: brać 28 czy 25mm? Teraz miałem 28, ale patrząc na te Schwalbe to mają sporo bieżnika - nie będą się za wolno toczyły przy 28mm? Mogę wymienić tylko tył czy raczej przód też nawet jeżeli jest jeszcze ok?
  • Odpowiedz
@volsurfer77 to jest pancerna opona, przejechałem na niej po mieście tysiące kilometrów. Myślę, że 25mm wystarczy. Możesz wymienić na razie tył i zobaczyć jak Ci się jeździ.
  • Odpowiedz
Dla bezpieczeństwa, na rowerze ważniejsza jest przyczepność przedniego koła. Jak Ci tylnie koło ucieknie to jestes się w stanie wybronić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Certis @skydancer dzisiaj przyszła i widzę, że przez przypadek zamówiłem 32mm zamiast 28... Myślicie, że będzie dużo gorzej jeździła od 28 i warto wymienić na 28 czy olać i zostawić tę 32mm? Obręcz koła mam 17mm
  • Odpowiedz