Wpis z mikrobloga

Z cyklu Polska państwo z kartonu

Musisz czekać do 21 roku życia, żeby wyrobić pozwolenie na broń
W wieku 18 lat możesz dostać przymusowo wysłany przez państwo, żeby zdychać w okopie
#wojna
#wojsko
#bron
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic: W moim myśleniu nie widzę sprzeczności, nie mogę nawet posiadać broni na własny użytek, ale mogą mnie #!$%@?ć do okopu na wschodzie Polski.
A do wojska nie chcę iść bo to #!$%@? instytucja
  • Odpowiedz
@Bal666: z cyklu Usa państwo z kartonu. Musisz czekac z zakupem piwa do 21 roku życia. Za to strzelbe kupisz w wieku 18 lat, ale znowu broń krótka w wieku 21 lat. W jednym stanie kupisz strzelby i broń krótka bez zezwolenia, w drugim kupisz strzelby bez zezwolenia, ale broń krótka z zezwoleniem, w trzecim potrzebujesz zezwolenia na broń krótka i długa, a w czwartym pozwolenie na broń krótka, a na
  • Odpowiedz
@obserwator_swiata

W jednym stanie kupisz strzelby i broń krótka bez zezwolenia, w drugim kupisz strzelby bez zezwolenia, ale broń krótka z zezwoleniem, w trzecim potrzebujesz zezwolenia na broń krótka i długa, a w czwartym pozwolenie na broń krótka, a na długą nie - ale musisz rejestrować. No super kraj pełny idiotyzmow.


No różne stany mają różne prawa, nie wiem akurat co w tym dziwnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@prymek: no i też koła łowieckie nie są zbyt chętne na wydawanie zezwoleń osobą poniżej 21 roku życia. Kilku moich znajomych się tak przejechało
  • Odpowiedz