Wpis z mikrobloga

#wojna #geopolityka #swiat #rosja #chiny #iran

Co nie pasowało Iranowi, Chinom i Rosji w świecie po 1992?

Zajebiście było, Amerykanie pilnują porządku, demokracja liberalna się szerzy, promuje się wolność i swobody obywatelskie, jest globalizacja, handel kwitnie, jest względny pokój na świecie. Jak ktoś #!$%@? ludobójstwo jak Serbia czy uskutecznia nieludzki reżim jak Hussajn, to dostaje po łbie.

Piękny to był świat.

Jakbym mógł, to bym zabrał wszystkim broń atomową i zostawił tylko Amerykanom.
  • 29
  • Odpowiedz
Co nie pasowało Iranowi, Chinom i Rosji w świecie po 1992?


@karetpoker: Że musieli generalnie opłacać stany zjednoczone. USA zrobiło się leniwe i ostatnio jedyne co produkują to dolary i zmuszają inne kraje by w nich handlowali co w praktyce oznacza, że my wszyscy bo nie tylko chiny jesteśmy chłopami USA i opłacamy ich bogaty tryb życia a jak jakiś region próbował się buntować jak bliski wschód to miałeś interwencję militarną.
  • Odpowiedz
  • 4
@janciopan No my płaciliśmy, a w zamian były benefity, które wymieniłem. Bez amerykańskiego prymatu będą potężne wydatki na militaria (od wszystkich!), które nie pójdą na badania naukowe czy służbę zdrowia. Będą #!$%@? i wojny i ogólnie #!$%@? i gorzej.
  • Odpowiedz
@karetpoker: I polska jako kraj nie jest ambitna ale gdybyśmy na przykład zaczęli się bogacić, powstawałyby firmy, fabryki mielibyśmy silny przemysł to zobaczyłbyś jak bardzo i niemcy i usa by nas blokowały. I taki jest problem bardziej ambitnych krajów dlatego niemcy też nie lubią usa.
  • Odpowiedz
No my płaciliśmy, a w zamian były benefity, które wymieniłem.


@karetpoker: To są benefity niewolnika. Popatrz na polską gospodarkę - w usa jest dobrze u nas też jest dobrze, w usa robi się źle to u nas też robi się źle. Jestem w IT a tu to szczególnie widać. To jest kolonializm i może to komuś pasować jak masz mentalność niewolnika ale mówię są ambitniejsze kraje jak niemcy, rosja, chiny, część
  • Odpowiedz
@KapitanONeil: nie tylko afryka, najbardziej ucierpiały kraje ameryki południej bo tam usa wspierało dyktatury antydemokratyczne które współpracowały z amerykańskimi korporacjami a służby specjalne amerykańskie zabijały demokratów czy socjalistów. Normalnie przeprowadzali zamachy na przykład podkładając bombę do samolotu.
  • Odpowiedz
No i zamiast tego lepsza wojna i potężne budżety na wojsko? Ty widzisz ten koszt alternatywny, czy nie?


@karetpoker: A jak USA słało się mocarstwem? Bo wygrali wojnę, drugą wojnę światową. Osoba która wygrywa wojnę zgarnia wszystko i dlatego masz wojny. Pokój to tylko przerwa między wojnami gdzie jakieś mocarstwo spacyfikowało resztę i tak było z rzymem i tak teraz jest.

A teraz zapowiada się na wojnę bo usa słabnie po
  • Odpowiedz
@karetpoker: Jak to co, chcieli większy kawałek tortu. Chiny rosły 10%/rok, z planem dostania się do tej samej ligi. Wiąże się to nie tylko z budowanie gospodarki, ale również rozwojem potencjału militarnego. Po drugie, jeśli nie możesz kogoś dogonić, to chociaż podkładaj mu kłody pod nogi. Zobacz jaką część amerykańskich obligacji posiadają Chińczycy
  • Odpowiedz
@karetpoker: I ja odpowiadam na twoje pytanie, a to że tobie się nie podoba (czy mi) że wszystko zapowiada się na kolejną wojnę światową nie ma znaczenia.

Po prostu USA popełniło masę błędów w swojej polityce zagranicznej, nie potrafili ostatnio nic dawać ambitnym krajom tylko chciały brać i kraje widzą, że USA słabnie i powoli zaczynają działać. I tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@KapitanONeil no sprawdziłem tego gościa z Hondurasu, korupcja, zastraszanie dziennikarzy, ignorowanie Sądu Najwyższego, próby grzebania w konstytucji, żeby przedłużyć sobie władzę, zajebisty gość
  • Odpowiedz