Wpis z mikrobloga

@Astolus: patrz do kogo puszcza oko pis i glosuj na druga opcje. A tak serio - programy, identyczne. Miszalski - zwiazany z biznesem turystycznym, hostele etc. Niby sprzedal udzialy w firmie. Gibala - populistyczne postulaty o darmowym transporcie publicznym dla mieszkancow krk 10lat temu, zadluzony u ojca na 200mln pln, ojciec wlasciciel sieci sklepow monopolowych, zwiazany z deweloperka.

Osobiscie ide w miszalskiego, mimo ze to dla mnie no name
  • Odpowiedz
@Astolus: Miszalski to kontynuacja polityki Majchrowskiego, więc dla mnie Gibała to oczywisty wybór. Gibała może zawiedzie, może nie, a Miszalski tylko zabetonuje obecny układ.
  • Odpowiedz
@smilealittlebit: widzialem wlasnie, ale to akurat pigulka na debili. Pokazuje to jedynie ze ma bardzo bliskie relacje biznesowe z ojcem. I zeby nie bylo - sprzedaz udzialow Miszalskiego traktuje dokladnie tak samo. Jego zona chyba dalej pracuje w tym biznesie hostelowym w ogole (ale na jakims bardziej szeregowym stanowisku z tego co kojarze).
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: Gibała już nie jest zadłużony, oddał ojcu spółkę wraz z długiem i po problemie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do monopolowych - tak, ale to są jedyne monopolowe, które się zamykały o 22 na długo, zanim zaczęła się dyskusja o tym czy powinny być zamykane w nocy ze względu na wszechobecny syf i jazdy. Miszalski za to wprowadzał sporo projektów w centrum które rzekomo były dla
  • Odpowiedz
@bylem_bordo: ja sobie obiecałem 10lat temu, po otrzymaniu pierwszych populistycznych ulotek, ze na Gibale nie zagłosuję. Ten postulat z darmowym transportem to był kosmos... Wg mnie obaj są śliscy i będą wały tak czy siak, ale u Gibały widzę więcej szans na takowe (ojciec). Samo kandydowanie od tylu lat, i wrzucanie w to milionów złotych z prywatnych pieniędzy jest dla mnie dziwne - rozumiem ze rodzina jest bogata, ale nie wierze
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: Są miasta w Europie gdzie jest darmowy transport publiczny, w sensie zwyczajnie finansowany z podatków. Nie jest to jakiś kosmos, po prostu podatki są wyższe. Na pewno byłaby to lepsza zachęta do nieużywania samochodów niż zakaz wjazdu. To kto i jakie wałki będzie robił - nie wiem. Wydaje mi się, że lepiej by było gdyby jedna partia nie miała całego miasta, bo jak będzie i RM i prezydent z PO,
  • Odpowiedz
Są miasta w Europie gdzie jest darmowy transport publiczny, w sensie zwyczajnie finansowany z podatków


@bylem_bordo: juz wtedy mpk było mocno zadłużone i trwały podwyżki biletów. To był postulat dla debili. PS Gibała juz zapowiedział ze jest za referendum w sprawie aktywności monopoli w nocy
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: On mówił, że teraz jest za, ale kiedy było głosowanie to nie przyszedł i dlatego teraz mówi, że byłby za referendum. Po prostu żaden możny walczący o głosy nie głosuje w kontrowersyjnych uchwałach, bo nie chce stracić jednego albo drugiego elektoratu. Taki Komarewicz też się nie pojawił (a on załatwił Kongregacji Kupieckiej późniejsze godziny).
  • Odpowiedz