Wpis z mikrobloga

Byłem dziś w sklepie rowerowym w Poznaniu by rozejrzeć się za nowym jednośladem.
I z jednej strony mam jakieś modele na oku, z drugiej mam problem....

Otóż doradca na mój wzrost czyli 170 cm polecił ramę 17 z kołami 29 i takowy rower wyprowadził z sklepu. Lecz ja próbując na niego wsiąść nie dość że sprawiało mi to lekki problem to praktycznie bałem się ruszyć z miejsca

Czy doradca przesadził z wymiarami czy mi się tylko tak zdaje??? Bo z jednej strony rower ma być wygodny lecz z drugiej źle dobrany może chociażby prowadzić do problemów z kolanami.
#rower #rowery
  • 7
drugiej źle dobrany może chociażby prowadzić do problemów z kolanami.


@RexRX: nie.

Za duży rower będzie powodował to, że będziesz wyciągnięty jak superman, i będą cie boleć plecy, ramiona i szyja.
@RexRX: ramy 17cali to małe ramy, ze swoim wzrostem teoretycznie pasujesz tam idealnie, więc taki został zaproponowany, możesz mieć takie wrażenie jeśli do tej pory jeździłeś na małych kołach albo nie jeździłeś wcale, możesz mieć też mały przekrok albo siodło było ustawione zbyt wysoko. Jak widzisz jest wiele zmienny heh, ale rozmiar ramy w teorii był prawdopodobnie ok, powodzonka.
  • 0
@T1001: Siodło właśnie było raczej maksymalnie nisko, ostatni raz prywatnie jeździłem bodajże na kołach 24 z 1-2 wyjątkami na 26 lecz to było z dobre 9 lat temu.
@RexRX: Ramę dobierasz do długości nóg, wysokości korpusu i zasięgu rąk oraz stylu jazdy. 29 to ogólnie krowy jak na Twój wzrost i wg mnie 17 to zbyt duża rama, jednak bez informacji o geometrii tej konkretnie polecanej, nie bierz tego za pewnik