Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka
Mumin logic :)
Przedwczoraj lajt
- pytanie od widza czy w Kambo Raju drogi jest prad
Mumin
- prad jest duzo tanszy niz w PL czy Europie a my placimy 50-60 $ za miesiac z piekarnikiem i klima w kazdym pokoju
Wczoraj lajt
- to samo pytanie od widza czy drogi jest prad w Kambodzy
Mumin
- dostalismy rachunek na 150 $ za miesiac ale przestanmy mowic o jakichs rachunkach - srunkach i rozmawiajmy o przyjemniejszych rzeczach.

Muminowa logic
Wczoraj pytanie
- to kupiliscie piec zeby uzywac go w domu ale dopiero po zakupie zorientowaliscie sie ze piec nie wejdzie do mieszkania ???
Muminowa
- kupilismy piec bo mamy juz lokal ale czekamy az go ogarna i posprzataja czyli tydzien lub dwa i tam wstawiamy piec
- podobne pytanie na tym samym lajcie tylko 3 h pozniej
- mamy juz lokal i czekamy az go posprzataja i to bedzie za jakis miesiac lub poltora.
Pewnie ze roznica miedzy tygodniem a szescioma w przypadku Muminow nie robi roznicy bo i tak wegetuja bez zadnych realnych planow ale we wrzesniu chyba juz im wizy sie koncza i czeka ich kolejny wydatek ( chyba 270 $ za pol roku + pozwolenie na prace jakies 150 $) wiec cos mi sie wydaje ze ten biznes za kija im sie nie spina juz teraz a jak dojda koszty lokalu, rachunkow i innych to jedyna nadzieja na dalsza wegetacje beda zebry na lajtach i kasa z Jutube.
  • 7
  • Odpowiedz
chyba 270 $ za pol roku + pozwolenie na prace jakies 150 $) wiec cos mi sie wydaje ze ten biznes za kija im sie nie spina juz teraz a jak dojda koszty lokalu, rachunkow i innych to jedyna nadzieja na dalsza wegetacje beda zebry na lajtach i kasa z Jutube.


@Nightshift_: no ale,widzisz bronią się przed Europa jak tylko mogą bo prawda jest taka, że się zapożyczyli.
W Bydgoszczy nie
  • Odpowiedz
się zapożyczyli.


@Towarzysz_Sobaka: ciekawe na jakie kwoty on się zapożyczyli. Jeśli to by były "drobne" typu 50-100k to przecież im to rozłożą na raty, a nawet jakby dali Filipa do burdelu i obydwoje pójdą do pracy za pensję minimalną to spłacą to w rok albo dwa. Z resztą raczej nikt ich do pierdla nie wsadzi, a z komornikiem mogą się dogadać.
  • Odpowiedz
@Nightshift_ Prąd w Kambodży średnio kosztuje 1000 rieli za 1 KWh a to jest w przeliczeniu: 0,25 $ lub 0,23 EUR albo 1 PLN / KWh
Rachunek jest prosty: nie używasz klimy - około 45 $ (180)/miesiąc, używasz jedną klimę - to jest około 130 $ (523 PLN)/miesiąc.
Wiem, płacę, takie mam średnie rachunki w Siem Reap.
  • Odpowiedz