Wpis z mikrobloga

Szukam wydajnego sprzętu pod NASa który bierze mało prądu :P
Obecnie mam q1900mpro - bierze razem z 2 dyskami podpiętymi (3,5") około 20-30W w zależności do obciążenia. Więcej nie chciałbym by brał ten setup bo chodzi 24/7 :D
Mój setup nie radzi sobie z transkodowaniem filmów 4k 70Gb + by można je wysłać dalej przez Plexa/Jellyfina.

Myślałem nad N100 mini komputerkiem ale nie znalazłem żadnego z wejściami (najlepiej 4) na dyski Sata. A na 8Tb NVM mnie nie stać xD
Zatem co polecacie :D?
#komputery #hardware #serwery #pytanie #kiciochpyta
niebadzogrem - Szukam wydajnego sprzętu pod NASa który bierze mało prądu :P 
Obecnie ...

źródło:

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: Są N100ki ale wszystko jako mini PC bez saty czy portu PCI E by tam przez adapter zrobić.
To bardziej zrobione pod mini pc a jak ktoś chce domowy serwer pobierający mało prądu to mało opcji jest :D |
@wacek_1984 a da radę z transkodowaniem 4k? i prądowo też fajne stoi :D?
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: @wacek_1984 Obczaiłem Wysy 5070 i inne terminale, z racji założeń można adapterkiem dołożyc 2 wejścia SATA ale nadal nie będzie zasilania do dysków 3,5 " To wychodzi że mam oryginalne wymagania xD 3,5" x 2 dyski po 4TB które już mam.
Wychodzi że albo tanio, i energooszczędnie na m2/2,5" ale mało miejsca

albo bestia zwykły serwer z 3,5" i normalnym zasilaczem xD

Chyba popatrze ile biorą jakieś nowsze i3 i5tki
  • Odpowiedz
a da radę z transkodowaniem 4k? i prądowo też fajne stoi :D?


@niebadzogrem: niby da, ale nie mam niestety, by Ci sprawdzić

Zawsze możesz szukać jakiegoś procka intelowego z T, albo np N305, to już kozak jest
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: nie no buda standardowa będzie, tu chodzi tylko o pobór prądu bo chodzi cały czas.
Ma być wydajne i mało prądu zrec rozmiar bez znaczenia bo w stara obudowę wpakowany
  • Odpowiedz