Wpis z mikrobloga

To koniec! POwcy nas pięknie załatwili kredycikiem 0%. Ceny można by obniżyć 2 prostymi rozwiązaniami:
1. Kataster na kolejne mieszkania. Do uzgodnienia czy 3 czy które
2. Maksymalna cena najmu regulowana od górnie nie przekraczająca 50% ceny raty kredytu na 30 lat na daną nieruchomość.

Wartość deklarują właściciele. Jak będą zawyżać to cyk kataster leci większy. Jak będą zaniżać to #!$%@? zarobią z najmu. I mieszkanko idzie na sprzedasz bo się nie opłaca. No... ale po co takie rzeczy. Uśmiechnięci mają lepszy plan. Dorzucić do pieca. Nie płonie a raczej rośnie.

#nieruchomosci #polityka
  • 29
  • Odpowiedz
@TV_personelu_niemedycznego_WUM: Co się nigdy nie skończy? Ceny najmu spadają. Ostatnio nawet widziałam narzekania na ceny pokoju obok uniwersytetu (1300zł), a w tej samej lokalizacji wynajmowałam za 600zł w 2010, kiedy minimalna krajowa wynosiła 1/3 obecnej.

Ja rozumiem, że ceny wynajmu w momencie rozpoczęcia wojny w Ukrainie wyskoczyły niesamowicie i nie powinno to mieć miejsca, ale obecnie ceny są... standardowe.
  • Odpowiedz
@korin_: co ty #!$%@?, przecież to co napisaleś nie ma zadnego sensu. Dla ciebie to, że wszyscy robimy frajerom zrzutę na kredyt który będą spłacać z wynajmu to coś pozytywnego?
  • Odpowiedz
@peszek_leszek:

Co się nigdy nie skończy?


Błędne koło. Ludzi po prostu nie stać na mieszkania nawet na kredyt ale stać ich żeby spłacać cudzy kredyt (wynajem). Pakowanie w beton musi przestać być opłacalne! Dlatego moje pomysły są proste. Kataster zapobiegnie gromadzenia pustych mieszkań bo po jego opłaceniu nawet wzrost wartości nie będzie atrakcyjne. A maksymalna cena najmu mniejsza niż rata kredytu spowoduje że mieszkanko samo się nie spłaci i tu
  • Odpowiedz
@korin_: co ty #!$%@?, przecież to co napisaleś nie ma zadnego sensu. Dla ciebie to, że wszyscy robimy frajerom zrzutę na kredyt który będą spłacać z wynajmu to coś pozytywnego?


@kexus512: umiesz dyskutować merytorycznie czy definicja argumentu cię przerasta i będziemy się obrażać? Nigdzie nie napisałem, że ogólnie projekt jest dobry - bo nie znam się na tym a nawet go dobrze nie znam. Podnoszę tylko, że ta
  • Odpowiedz
A maksymalna cena najmu mniejsza niż rata kredytu spowoduje że mieszkanko samo się nie spłaci i tu również zwrot z inwestycji będzie znikomy jeśli w ogóle jakiś.


@TV_personelu_niemedycznego_WUM: moje rozwiązanie jest jeszcze bardziej proste. Wystarczy, że każdy nie będzie biedny. Można by zrobić taką ustawę znoszącą biedę ( ͡° ͜ʖ ͡°) (Tłumacząc trochę dokładniej co mam na myśli - to komunizm to ustrój idealny ale człowiek
  • Odpowiedz