Wpis z mikrobloga

Wczoraj wykopki oburzały się, że 10k w powiatowym to drogo. No to proszę 7300 zł za metr w Radomiu (10 minut rowerem do centrum). Na takie mieszkanie w 2024 roku może sobie pozwolić para na minimalnych (w 2023 roku singiel na średniej krajowej).

#nieruchomosci
pamareum - Wczoraj wykopki oburzały się, że 10k w powiatowym to drogo. No to proszę 7...

źródło: idea radom

Pobierz
  • 9
  • 0
@kexus512: na kredyt 2% mogli wziąć również na wykończenie. Poza tym w jakich warunkach mieszkają ludzie zarabiający płacę minimalną przykładowo w Portugalii lub Czechach?
@pamareum: tyle się mówi o tym że dzieci nie ma, że współczynnik dzietności leci na pysk. Ale żeby osiągnąć chociaż to 2.1 to średnio trzeba by rodzić tą dwójkę dzieci, a nawet trójkę (tak, są w tych czasach osoby które chcą mieć większą rodzinę) i mimo wszystko proponowałbym wrzucanie mieszkań z trzema sypialniami a nie dwoma - bo jeśli chcemy dzieci to trzeba je w jakichś sensownych warunkach wychować a nie
  • 0
@wredny_bombelek: to jest mit powielany w każdej dyskusji na ten temat. Dobrobyt ma UJEMNY wpływ na dzietność. DODATNI wpływ ma bieda i religia (przykładowo Nigeria, Mali mają dzietność powyżej 5.0)
@pamareum: ale ja nie dotknąłem nawet tematu dochodów i ich wpływu na dzietność.

Po pierwsze - bez sensu jest porównywanie dwóch państw o skrajnie różnym poziomie rozwoju, imo trzeba porównywać to co dzieje się wewnątrz państwa.

Często na wykopie pada argument że ludzie wolą podróżować, tracić kasę na inne rzeczy a nie rodzić dzieci, i że im bogatsi tym mniej dzieci mają. Jest to prawda do pewnego stopnia. W ostatnich latach
wredny_bombelek - @pamareum: ale ja nie dotknąłem nawet tematu dochodów i ich wpływu ...

źródło: income fert

Pobierz
  • 1
@wredny_bombelek: ja ten wykres interpretuję tak, że nie od 400k USD rocznie jest wyższa dzietność, tylko że wśród top 10% zarabiających jest wyższa dzietność. Jak dochody wszystkich grup wzrosną to dzietność wcale automatycznie nie wzrośnie (a nawet o ironio pewnie zmaleje), nadal top10% (tylko po prostu z jeszcze wyższymi dochodami) będzie bardziej dzietna niż ci z mniejszymi dochodami
Dobrobyt ma UJEMNY wpływ na dzietność


@pamareum: to jest mit powielany przez takich dekli jak ty xD usuń konto jak nie potrafisz analizować czegoś więcej niż parówki Korwina
W rozwiniętych krajach jak zmniejszysz warunki życia to dzietność spada. Sprawienie że zamiast 60m2 dostaniesz 40m2 z większym kredytem doyebie tą dzietność tak że z kraju już nic nie zostanie (no i papa Polska w ciągu 50lat nic z tego kraju już nie
dzemzrzodkiewki - > Dobrobyt ma UJEMNY wpływ na dzietność

@pamareum: to jest mit pow...

źródło: in-sweden-fertility-rate-increases-with-income-women-in-the-v0-mn6ty7acl4hc1

Pobierz