Wpis z mikrobloga

Teraz tak faktycznie testuje sobie dzień po dniu z pełnym porównianinem #iphone 15 z #pixel 8. Kurde po pierwszym całym dniu z pixelem 8 mam już pewne przemyślenia. 120 hz Pixela vs 60 hz iPhone 15 to jest mega minimalna różnica do zauważenia (może ja jakiś ślepy jestem). Animacje iPhone'a naprawdę robią robotę. Pixel 8 vs Pixel 7 - mega poprawa względem "face id", na 8 można logować się do apek bankowych po face, bez problemu można płacić google pay przez odblokowanie przez face (w pixelu 7 były dziwne akcje jak odblokowałem telefon mordą i próbowałem płacić, zawsze w końcu trzeba było potwierdzić palcem). Sam feeling urządzeń od razu sprawia wrażenie że Pixel jednak nie jest taki "premium" jak iPhone, nie wiem od czego to zależy, ale ja tak jakoś czuję. Za to przyjemność użytkowania androida w porównaniu do ios (aktywowanie aplikacji przez kopiowanie, a właściwie samoistnie przepisywanie kodów sms, kopiowanie danych z ekranu przez funkcję "wybierz", dialer rozdzielony z innymi aplikacjami typu whatsup, filtr antyspamowy - te funkcje już po pierwszym dniu naprawdę mi się przydały). No i instalacja przeglądarki Firefox z dodatkami takimi jak uBlock i I don't care about cookies sprawie że przeglądanie internetu jest nieporównywalne do tego co oferuje Safari. Testujemy dalej xD
  • 12
  • Odpowiedz
@BooB oj 60 a 120 dla mnie robi dużą różnicę, przynajmniej na fonach z androidem. dla mnie nie jest to funkcja konieczna, idzie się przyzwyczaić do 60, ale jak już jest to jest mega przyjemne. iphone'a nigdy nie miałem w łapie dłużej niż 5 minut, więc na resztę argumentów nie odpowiem

edit: co do przeglądarek to teraz chyba coś było że dzięki przepisom z UE na ajfonach mają się pojawić przeglądarki na
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
oj 60 a 120 dla mnie robi dużą różnicę, przynajmniej na fonach z androidem.


@wyjek: dlatego zapraszam do porównania iPhone 15 który ma 60 Hz z Androidem 120 Hz, ja nie jestem hejterem ani jednego systemu ani drugiego, bo bardzo lubię oba, dlatego staram się jak najbardziej obiektywnie robić to porównanie :) Ale faktem jest że jak się włączy stałe 60 Hz w Pixelu 8 w porównaniu do 60 Hz iPhone
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
edit: co do przeglądarek to teraz chyba coś było że dzięki przepisom z UE na ajfonach mają się pojawić przeglądarki na innych silnikach?


@wyjek: to się nigdy nie zmieni, bo ani google ani mozilla nie będzie robiła specjalnie nowej przeglądarki na nowym silniku tylko i wyłącznie bo UE sobie tak zachciała. Wtedy by musieli rozwijać dwie aplikację, jedną globalną, drugą tylko dla UE. Cały ten zamęt to gówno burza i tyle
  • Odpowiedz
ja nie jestem hejterem ani jednego systemu ani drugiego

@BooB ja też, dlatego się nie wypowiadam bez doświadczenia :> choć osobiście nie wybieram się na ios chociażby ze względu na aplikacje ograniczone do jednego sklepu (używam modów typu yt revanced i czaaaasem coś piracę)

Wtedy by musie rozwijać dwie aplikację, jedną globalną, drugą tylko dla UE

brzmi sensownie, ale myślę że pojawią się jacyś pasjonaci, podobnie jak nowe wersje chromium/firefox ze wsparciem
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
ale myślę że pojawią się jacyś pasjonaci,


@wyjek: wszyscy tak myśleli, ale żeby pojawili się jacyś "pasjonaci" musieliby mieć skąd forkować kod, jeśli ktoś z głównych graczy nie zrobi swojego otwartego kodu, tak jak to się dzieje na antku, to raczej nie ma co liczyć na cokolwiek :)
  • Odpowiedz
@BooB no to podam przykład że na android tv korzystam z przeglądarki tv bro, która nawet ma oba silniki gecko/webview wbudowane pod jedną aplikacją, czyli da się
  • Odpowiedz
No i instalacja przeglądarki Firefox z dodatkami takimi jak uBlock i I don't care about cookies sprawie że przeglądanie internetu jest nieporównywalne do tego co oferuje Safari.

@BooB: Oh, bo Safari tego nie oferuje xD Tam miałeś blokera reklam (o wielu innych dodatkach nie mówiąc, sam mam ich 14) pewnie nawet wcześniej, niż na Androidzie. Na Chromie chyba dalej nie można.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Belzdron: faktycznie można zainstalować różne blokery, ale np różnych #!$%@?ących powiadomień o ciasteczkach mi nie chciały blokować xD A w FF na androidzie wystarczają dwa dodatki i jest spokój.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@Belzdron nie mówię przecież że to nie jest wykonalne, tylko nie tak banalne jak na FF, z resztą ja na desktopach też używam FF i jest mi wygodniej korzystać z tej przeglądarki niż Safari ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz