Wpis z mikrobloga

Kupilem sobie za bodajze 110zl z olx starego chromebooka ze szweckiej szkoly bodajze hp g6 ee ( ze wsparciem do 2029 roku). Sam zasilacz kosztuje prawie 50zl, wiec wygryw, kupilem od chinczyka naklejki spolszczajace.
No i jestem zachwycony za taka cene. Do tego, zeby poogladac sobie jakis serial jak czlowiek lezy chory w lozku, lub poprzegladac internet to nic wiecej wiekszosci ludzi moim zdaniem by nie trzeba bylo. Chodzi bardzo sprawnie, a poruszanie sie w internecie to bajka, dzieki roznym gestom typu przewijanie dwoma palcami strony lub przyciski wstecz, przod na klawiaturze sprawiaja, ze korzysta sie mega fajnie. Sam nigdy nie bylem w stanie korzystac z komputera bez myszki, a tutaj nawet nie przeszkadza mi jej brak.
I przez to, ze wiele aplikacji tam nie ma, to czas pracy na baterii jest mega dlugi.
Dla kogos starszego lub malo wymagajacego to idealny sprzet. Sam w sumie tak na dobra sprawe to na moim komputerze przez 99% czasu to korzystam w zasadzie z ogladania seriali, youtube, przegladania internetu, bankowosci etc, wiec nawet taki sprzet by mi pewnie wystarczyl. Czasem zagram w jakas gierke, ale polaczenie chromebook + konsola tez byloby spoko.
#chromebook #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
@Mysciak: wrzuć sobie na to jakaś dystrybucję ubuntu i będziesz miał pełnoprawny komputer za 100zl. Mojej matce się skończyło wsparcie i niektore strony się nie otwierały w chromebook pixel 2013 i na ubuntu 22.04 działa bez przycinek
  • Odpowiedz