Wpis z mikrobloga

@Smarek37 ja w ogóle od kiedy wykonuje zlecenia nie biorę balkonówn bez zadaszenia bo później te płytki potrafią ładnie odpaść po zimie, tyle co telefonów mam co roku na wiosnę o płytki na balkonie i zawsze odmawiam nawet ostanio jak są zadaszenia xD
  • Odpowiedz
@Smarek37 znaczy ja nigdy nie brałem zleceń na płytki na balkonach, ale parę razy zrywałem i na jednym z nim była hydroizolacyja więc nie wiem, ogólnie jak robię bardzo rzadko balkony to zrywam odpadające płytki, wyrównuje podłożone kładę hydroizolacyje i maluje.

Chyba że balkon jest cały zadaszony to wtedy mógł bym się zgodzić ale nie trafiło mi się nigdy takie zlecenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykop24h: bo ludzie często kładą te płytki na #!$%@?, nie biorą fachowca i sami lepią bo to tylko balkon to im się wydaje, że nie trzeba się przyłożyć, a tu nie tak. Trzeba się przyłożyć dwa razy bardziej i nie lepić na tani gównoklej. Dlatego te balkony tak wyglądają. W tym bloku praktycznie 10 na 9 jest rozpadających się. Ja mam u siebie na dwóch otwartych tarasach położone płytki 7 lat
  • Odpowiedz
@Smarek37 masz w 100% rację, trzeba solidnie przygotować podłoże plus zrobić dobre odprowadzenie wody, raz kiedyś ktoś bardzo mnie prosił to mu wytłumaczyłem co i jak i ile to będzie kosztować to podziękował xD bo tak naprawdę dobra blacha która odprowadza wodę tam chyba jest 100zl za metr bieżący nie wiem czy widziałeś kiedyś taką
  • Odpowiedz
ja w ogóle od kiedy wykonuje zlecenia nie biorę balkonówn bez zadaszenia bo później te płytki potrafią ładnie odpaść po zimie, tyle co telefonów mam co roku na wiosnę o płytki na balkonie i zawsze odmawiam nawet ostanio jak są zadaszenia


@Wykop24h: bo źle wykonujesz robotę.
  • Odpowiedz
to podziękował xD bo tak naprawdę dobra blacha która odprowadza wodę tam chyba jest 100zl za metr bieżący nie wiem czy widziałeś kiedyś taką


@Wykop24h: jaka blacha, wtf? Się daje systemowe rozwiązania i 100pln/mb to to nie kosztuje tylko więcej.
  • Odpowiedz
chyba Ty


@Wykop24h: sam napisałeś:

nie biorę balkonówn bez zadaszenia bo później te płytki potrafią ładnie odpaść po zimie


Płytki nie odpadają jak są dobrze położone. Dobre płytki plus dobry klej plus oczywiście hydroizolacja, listwy okapowe systemowe bez oszczędzania montowane na żywicy odpowiednio, do tego najlepiej dać fugi elastyczne poliuretanowe i spokój.
  • Odpowiedz