Wpis z mikrobloga

Polska powiatowa z miastami poniżej 100k mieszkańców to są miejsca nie do życia a będzie tylko gorzej bo nie wiem co by się musiało stać żeby zatrzymać odpływ ludności z tych miejsc. A czym będzie większy odpływ ludzi tym będzie mniej inwestycji co znowu będzie prowadzić do odpływów ludzi do większych miast. Te powiatowe z 100k człowieków to też umieralnia ale tam się da przynajmniej jeszcze w miarę żyć i nie trzeba z byle większym problemem zdrowotnym którego nie rozwiąże lekarz rodzinny, jeździć do miasta 100 km dalej. Znaczy czasami trzeba ale zazwyczaj rzadziej. To samo z pracą itd.
#przegryw
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
To jest przerażające. Widzę na przykładzie mojego powiatowego, dosłownie nie ma nic, a ludzi niby 50k+ jeszcze


@amozetoostatniraz: Dokładnie, ludzie w takich miastach się cieszą jak mcdonalda otworzą a po kilku latach i tak zamykają bo nie ma dochodów, nie ma nawet normalnych kin tylko jak się chce obejrzeć coś nowego to trzeba jeżdzić 100km. Ogólnie słabo jest ze wszystkim właściwie, jedyny plus to chyba że ze względu na wielkość takich
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: A myślisz, że w wojewódzkich to co robią, od rana do wieczora imprezy? Plusem wojewódzkich jest na pewno łatwiejszy dostęp do restauracji serwujących egzotyczne dania i większy asortyment towarów w sklepach
  • Odpowiedz
  • 0
@423frewq4f23: A myślisz, że w wojewódzkich to co robią, od rana do wieczora imprezy? Plusem wojewódzkich jest na pewno łatwiejszy dostęp do restauracji serwujących egzotyczne dania i większy asortyment towarów w sklepach


@Orage: Nie ale tak jak napisałem wyżej, nawet jak masz większy problem zdrowotny to musisz jeździć do większego miasta xd
  • Odpowiedz