Wpis z mikrobloga

Ostatnio jak jechałem pod słońce to zauważyłem dosłownie setki malutkich białych kropek na przedniej szybie. Próbowałem je usunąć i nic, nawet jak byłem na myjni ręcznej, to po myciu i szorowaniu dalej kropki widoczne. Zdjęcia nie da się zrobić bo jak pod słońce to aparat nie złapie tego… kropki są średnicy igły, ale jest ich mnóstwo na całej szybie, tylko na przedniej.

Ktoś coś takiego miał i orientuje się co to może być?

#motoryzacja #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@Pieron: no tutaj dopiero kupiony to za szybko na sprzedaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@John_Clin Nie, nic z tych rzeczy nie działo się obok auta

@kimunyest95 @Szkodnik1 Myślałem, że kamienie to jak już pajęczynę robią. Nie wiem czy aż tak mi to przeszkadza by brać z AC, musiałbym się dowiedzieć jaka później zwyżka by była xD to te kamyczki to muszą być mikroskopijne bo te kropki to
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: no uderzają raz mniejsze, raz większe. Nie bez powodu przednie zderzaki oraz maska są pełne odprysków. Dlatego nie warto jeździć blisko innych samochodów, bowiem kamyk wyrzucony spod koła zdąży wytracić impakt zanim uderzy w twoje auto lub po prostu przeleci obok|pod samochodem.

W zeszłym roku, tuż po wymianie szyby, miałem następującą sytuację - jezdnia szeroka na 1.5 samochodu, z tłuczniem na poboczach. Ja zwolniłem, żeby się minąć z autem z
  • Odpowiedz