Wpis z mikrobloga

Orentuje się ktoś ile napiwku warto sobie przygotować na tygodniowe wakacje w Turcji? Z tego co słyszałem to wszędzie turasy chcą napiwku w dolarach albo euro, a jak nie dasz to cię nie będą obsługiwać, albo ci jeszcze na złość zrobią..
Hipotetycznie mówimy o tygodniowym urlopie.

#wakacje #turystyka #turcja
  • 4
  • Odpowiedz
@Czeski_Pablo wielkiego doświadczenia nie mam bo byłem tylko raz, i w moim przypadku nie za bardzo wiem gdzie mogliby robić problem - żarcie sam sobie donosisz do stołu. Kelner dolewał mi wino / wodę ale oni rotują więc w sumie obsługiwali mnie każdego dnia inni. W barze przy basenie po kilku dniach i kilku piwach dałem napiwek chłopakom bo byli spoko, ale nie chcieli do ręki tylko mieli taką szklaną skarbonkę na
  • Odpowiedz
@Czeski_Pablo: Ciekawostka, to naciskanie na napiwki to tylko jest do turystów, Turcy ogólnie nie płacą aż tak mocno napiwków w sensie ktoś po prostu wykonuje swoje obowiązki i tak płace za żarcie. Ja znam jezyk w miare i nigdy nie daje prawie napiwków no chyba, że ktoś się jakoś mega stara czy coś i nie pamiętam problemów z tego powodu. W hotelu jak byłem to brak napiwków oznacza, że Ci np
  • Odpowiedz