Wpis z mikrobloga

Na portfelu blockchain znalazla się setna btc, przy aktualnym kursie to kilkaset dolarów.
Jak to upłynnić żeby stracić jak najmniej, przy opcji sell znika jakby 20$ a dalej nie orientowałem się jeszcze jak z przelewem na pl konto albo revolut (o ile się da).
Polecacie jakas giełde na która można by to przenieśc z małymi opłatami i prosta obsluga ?
Pytanie czy wiecej nie stracę przelewajac walutę gdzie indziej, wymiana na USD i przelew na konto.
#kryptowaluty #btc #blockchain
  • 11
@kotbezbuta: wymień na spot na https://pro.kraken.com/ na €/$ i powrót na polskie konto walutowe. Nie wymieniaj w kantorach.
kraken.com = kantor
pro.kraken.com = giełda
Można skorzystać z bitomatów od shitcoins.club lub flyingatom i wypłacą gotówkę. Wspominam o tym, bo nieraz u nich jest zerowa prowizja w zależności czy kupujesz, czy sprzedajesz i w którą stronę poleci kurs. Z reguły jest tam około 3%. Adresy bitomatów są u nich na stronach. Można
@plaisant: dzięki za podpowiedź, mam tylko problem w tym gównianym portfelem blockchain.com nie mogę tego ogarnać - co próbuje wybrać send, sell na próbę pokazuje mi że brak środków itp. Używałes tego kiedyś bo nie mam pomysłu jak nawet przenieść je gdziekolwiek indziej (inna giełda porftel) wiem ze strace na prowizji.
Ewentualnie kupie portfel fizyczny i może na niego zrzucę bo widze ze btc na fali.
Ale nie wiem jak ruszyć
@kotbezbuta: zapewne masz to na blockchain.com więc masz możliwość ustawienia fee samemu (opłata za transfer BTC) i żeby było najtaniej a szybko to zerknij na https://mempool.space/pl/ teraz żeby twoja transakcja potwierdziła się to potrzeba zapłacić 17 sat/vB a dla pewności ustawić tak około 24 sat/vB ale to się zmienia i najlepiej zerknąć na tą stronkę zaraz przed wysyłaniem.
@kotbezbuta: w blockchain.com można było sobie zapisać seed. To 12-24 słowa po angielsku. Może możesz to zrobić jeszcze teraz. Wtedy ten seed wrzucasz do np electrum na PC i ładnie widać twoje bitcoiny.
@plaisant: tak spisałem tego seeda, tzn że mogę przywrócić ten portfel na pc np na tej apce i z niej sobie próbować przelać na trezora giełde etc ?
Przepraszam że męczę ale tam przy próbie zrobienia send na jakiś portfel nie wpisuje ilości btc tylko kwoty w $ która równa się btc - nie bardzo łapię idee tego
@kotbezbuta: limit wiadomości wyczerpany więc ostatnia tutaj. Teraz twój electrum przechowywał klucze prywatne bo zapodałeś mu seed,. Jeśli łączysz trezora z electrum to klucze zostają na trezorze. Wygodniej korzystać z electrum + trezor. Oprogramowanie Trezor Suite nie jest idealne. Nie można sobie wybrac adresu z którego ma być *pobrane BTC itd...
jeszcze raz dzieki za pomoc i poprowadzenie za rękę. Nawet nie wiem co to te klucze prywatne jak je odczytać i do czego służą, widzę że sporo musze się dokształcić tj. wybór tego bip39 przy konfigu elecrtum. Polecisz mi jakąś giełdę bezproblemową w miarę? i odnosząc się do trezora to lepiej ledgera (pomijając ostatnie afery?)