Wpis z mikrobloga

Jestem zawiedziony wynikiem wyborów prezydenckich. W drugiej turze JJ kontra PiSior. Czyli de facto już dzisiaj można powiedzieć, że 3 kadencja JJ. Smuci, że koleś z 3D nie wszedł do drugiej tury, wtedy miałby zwycięstwo w kieszeni, bo zgarnąłby znaczący % od pozostałych kandydatów i zmobilizował niezdecydowanych i niezadowolonych rządami JJ.
Zastanawia mnie kto poza aparatem urzędniczym blisko związanym z JJ i starymi dewotkami co to zagłosują na wszystko co ma logo platformy głosował na tego człowieka. W mojej banieczce każdy cisnął po Jaśkowiaku...
W drugiej turze wlatuje nieważny głos.
#poznan
  • 11
  • Odpowiedz
@Par-excellence: Problem raczej w tym że głosy się podzieliły na różnych kandydatów.
Czerwiński: 20.3%
Plewiński: 19,10%
Urbańska: 10,72%
Garczewski: 6,13%
Inna sprawa że też nie oszukujmy się żaden z nich raczej nie sprawia (przynajmniej moim zdaniem) wrażenia
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: to wytłumacz proszę kto tam był sensowny? Plewiński ? Gość bez programu wzięty z ulicy z zaplanowanym urlopem na II turę. Babka z lewicy która sadziła rzeżuchę na torowisku bo hehe betonoza. 4 garnitur PiSu, który poszedł protestować pod zły urząd. Na koniec koleś który mienił się społecznikiem, a zarówno on jak i spora część jego komitetu to nie kto inny jak lewica Razem. Co powiedzieć o ludziach którzy
  • Odpowiedz
Plewiński ? Gość bez programu wzięty z ulicy z zaplanowanym urlopem na II turę.


@Mefistofalus: program miał, co do drugiej części zdania "potrzebne informacje" (źródło)

Babka z lewicy która sadziła rzeżuchę na torowisku bo hehe
  • Odpowiedz
https://twitter.com/SewekLiponski/status/1777067051414179890


Oczywiście możesz też wyguglować oryginalną wypowiedź, nie chce mi się jej szukać.


@Mefistofalus: Dzięki, teraz jest lepszy kontekst. Powiedział to po przegranej, a nie tak jak można było to odczytać z poprzedniego komentarza, że przed. W sumie mu się nie dziwię. Sam się zastanawiam czy pójdę i oddam nieważny głos czy
Par-excellence - >https://twitter.com/SewekLiponski/status/1777067051414179890

Oczyw...

źródło: 2014 vs 2017

Pobierz
  • Odpowiedz
@Par-excellence:

Dzięki, teraz jest lepszy kontekst. Powiedział to po przegranej, a nie tak jak można było to odczytać z poprzedniego komentarza, że przed. W sumie mu się nie dziwię. Sam się zastanawiam czy pójdę i oddam nieważny głos czy oleję.


Tylko powiedział to przed oficjalnymi wynikami, kiedy myślał ,że przegra bardziej a tutaj o mały włos dzieci by musiały płakać bo z wakacji
  • Odpowiedz
Tylko powiedział to przed oficjalnymi wynikami, kiedy myślał ,że przegra bardziej a tutaj o mały włos dzieci by musiały płakać bo z wakacji nici.


@Mefistofalus: xD w sumie racja, tweet jest z 7mego a na kolejny dzień ostatecznie z różnicy blisko 4% zrobił się 1%

Nie wiem jak długo mieszkasz w Poznaniu ale przed remontem na Św. Marcin drzew nie było prawie wcale, jedyną zielenią był rachityczny trawnik na środku ulicy a większość jej była podporządkowana dwupasmowej asfaltowej ulicy i parkującym samochodom. Poznań wcale nie jest mniej zielony niż był 10 lat
Par-excellence - >Tylko powiedział to przed oficjalnymi wynikami, kiedy myślał ,że pr...

źródło: 2013vs2019

Pobierz
  • Odpowiedz
@Par-excellence: O kurde były tam jakieś drzewka na trawniku. W takim razie mój błąd, co nie zmienia faktu że drzew jest wielokrotnie więcej, i są tam gdzie być powinny, nad chodnikami dla pieszych a nie przy torach tramwajowych. I już są większe niż to co rosło tam wcześniej (bo to zdjęcie z twoim zdaniem betonozą, jest z okolic covidowych).
  • Odpowiedz
@Par-excellence:

Hotel nad Maltą mógł zostać zablokowany tylko osoby decyzyjne mają to w poważaniu/biorą w łapę. Hotel to nowoczesny potworek, co oszpeci teren, utrudni korzystanie z terenów rekreacyjnych (wzmożony ruch na ścieżce gdzie jeżdżą obecnie rowery i spacerują ludzie).


Ale po co miał być blokowany? "Wielki hotel" to tylko 150 pokoi, do tego w 5 gwiazdkowym standardzie, w mieście ich brakuje. Czy te 150 pokoi zwiększy jakoś zauważalnie ruch pieszy?
  • Odpowiedz
@Mefistofalus: chciałbym, żebyś miał rację, żeby finalnie jedynym zwiększeniem ruchu byli piesi ze 150 pokoi. Boję się całej otoczki - dojazdy autami pod drzwi, zaopatrzenie etc. Nie wspominając o procesie przejściowym czyli budowy, no ale tego się nie uniknie.

Betonoza to pojęcie szersze niż wycinanie drzew. To także kładzenie elementów sztucznych gdzie wcześniej była gleba/trawa/kwiaty i to się zadziało na św Marcinie. Drzewa obecne tam nie mają idealnych warunków -
  • Odpowiedz