Wpis z mikrobloga

Jestem zawiedziony wynikiem wyborów prezydenckich. W drugiej turze JJ kontra PiSior. Czyli de facto już dzisiaj można powiedzieć, że 3 kadencja JJ. Smuci, że koleś z 3D nie wszedł do drugiej tury, wtedy miałby zwycięstwo w kieszeni, bo zgarnąłby znaczący % od pozostałych kandydatów i zmobilizował niezdecydowanych i niezadowolonych rządami JJ.
Zastanawia mnie kto poza aparatem urzędniczym blisko związanym z JJ i starymi dewotkami co to zagłosują na wszystko co ma logo platformy głosował na tego człowieka. W mojej banieczce każdy cisnął po Jaśkowiaku...
W drugiej turze wlatuje nieważny głos.
#poznan
  • 11
@Par-excellence: Problem raczej w tym że głosy się podzieliły na różnych kandydatów.
Czerwiński: 20.3%
Plewiński: 19,10%
Urbańska: 10,72%
Garczewski: 6,13%
Inna sprawa że też nie oszukujmy się żaden z nich raczej nie sprawia (przynajmniej moim zdaniem) wrażenia super kozaka.

Ale fakt jakby ten procencik Plewińskiemu więcej wleciał mielibyśmy bardzo ciekawą drugą turę.
A tak to klasycznie rak pisowski kontra JJ.
Na pocieszenie to raczej ostatnia kadencja Jaśkowiaka więc od kolejnej kadencji
@Ejber_z_Fyrtla: to wytłumacz proszę kto tam był sensowny? Plewiński ? Gość bez programu wzięty z ulicy z zaplanowanym urlopem na II turę. Babka z lewicy która sadziła rzeżuchę na torowisku bo hehe betonoza. 4 garnitur PiSu, który poszedł protestować pod zły urząd. Na koniec koleś który mienił się społecznikiem, a zarówno on jak i spora część jego komitetu to nie kto inny jak lewica Razem. Co powiedzieć o ludziach którzy na
Plewiński ? Gość bez programu wzięty z ulicy z zaplanowanym urlopem na II turę.


@Mefistofalus: program miał, co do drugiej części zdania "potrzebne informacje" (źródło)

Babka z lewicy która sadziła rzeżuchę na torowisku bo hehe betonoza


Lewica to nie bajka wielu ludzi ale przyznam, że ciekawe zwrócenie uwagi na betonozę, lepsze to niż nic.

4 garnitur PiSu, który poszedł protestować pod zły urząd.


a pierwszy garnitur by coś zmienił? nawet jakby
@Par-excellence:

cytowany tekst "potrzebne informacje" (źródło)


https://twitter.com/SewekLiponski/status/1777067051414179890

Oczywiście możesz też wyguglować oryginalną wypowiedź, nie chce mi się jej szukać.

Lewica to nie bajka wielu ludzi ale przyznam, że ciekawe zwrócenie uwagi na betonozę, lepsze to niż nic.


Betonoza to hasło dla niezbyt rozgarniętych. Gdzie w Poznaniu zapanowała betonoza? W centrum po remontach jest dużo więcej zieleni niż było przed, ba, było by jeszcze więcej drzew przy Okrąglaku gdyby rabanu nie narobili
https://twitter.com/SewekLiponski/status/1777067051414179890


Oczywiście możesz też wyguglować oryginalną wypowiedź, nie chce mi się jej szukać.


@Mefistofalus: Dzięki, teraz jest lepszy kontekst. Powiedział to po przegranej, a nie tak jak można było to odczytać z poprzedniego komentarza, że przed. W sumie mu się nie dziwię. Sam się zastanawiam czy pójdę i oddam nieważny głos czy oleję.

Czy to jest ta mityczna betonoza?


Rynek Łazarski wspomniałeś, zapomniałeś o św Marcinie i wycinkach drzew z miejsc
Par-excellence - >https://twitter.com/SewekLiponski/status/1777067051414179890

Oczyw...

źródło: 2014 vs 2017

Pobierz
@Par-excellence:

Dzięki, teraz jest lepszy kontekst. Powiedział to po przegranej, a nie tak jak można było to odczytać z poprzedniego komentarza, że przed. W sumie mu się nie dziwię. Sam się zastanawiam czy pójdę i oddam nieważny głos czy oleję.


Tylko powiedział to przed oficjalnymi wynikami, kiedy myślał ,że przegra bardziej a tutaj o mały włos dzieci by musiały płakać bo z wakacji nici.

zapomniałeś o św Marcinie i wycinkach drzew
Tylko powiedział to przed oficjalnymi wynikami, kiedy myślał ,że przegra bardziej a tutaj o mały włos dzieci by musiały płakać bo z wakacji nici.


@Mefistofalus: xD w sumie racja, tweet jest z 7mego a na kolejny dzień ostatecznie z różnicy blisko 4% zrobił się 1%

Nie wiem jak długo mieszkasz w Poznaniu ale przed remontem na Św. Marcin drzew nie było prawie wcale, jedyną zielenią był rachityczny trawnik na środku ulicy
Par-excellence - >Tylko powiedział to przed oficjalnymi wynikami, kiedy myślał ,że pr...

źródło: 2013vs2019

Pobierz
@Par-excellence: O kurde były tam jakieś drzewka na trawniku. W takim razie mój błąd, co nie zmienia faktu że drzew jest wielokrotnie więcej, i są tam gdzie być powinny, nad chodnikami dla pieszych a nie przy torach tramwajowych. I już są większe niż to co rosło tam wcześniej (bo to zdjęcie z twoim zdaniem betonozą, jest z okolic covidowych).
@Par-excellence:

Hotel nad Maltą mógł zostać zablokowany tylko osoby decyzyjne mają to w poważaniu/biorą w łapę. Hotel to nowoczesny potworek, co oszpeci teren, utrudni korzystanie z terenów rekreacyjnych (wzmożony ruch na ścieżce gdzie jeżdżą obecnie rowery i spacerują ludzie).


Ale po co miał być blokowany? "Wielki hotel" to tylko 150 pokoi, do tego w 5 gwiazdkowym standardzie, w mieście ich brakuje. Czy te 150 pokoi zwiększy jakoś zauważalnie ruch pieszy? No
@Mefistofalus: chciałbym, żebyś miał rację, żeby finalnie jedynym zwiększeniem ruchu byli piesi ze 150 pokoi. Boję się całej otoczki - dojazdy autami pod drzwi, zaopatrzenie etc. Nie wspominając o procesie przejściowym czyli budowy, no ale tego się nie uniknie.

Betonoza to pojęcie szersze niż wycinanie drzew. To także kładzenie elementów sztucznych gdzie wcześniej była gleba/trawa/kwiaty i to się zadziało na św Marcinie. Drzewa obecne tam nie mają idealnych warunków - część