Wpis z mikrobloga

#pracbaza Dzień dobry jeśli bym poszedł do lekarza i powiedział ,że zmęczony psychicznie jestem przez pracę w korpo i dostane l4 to czy mógłbym okazyjnie kurować się pracą na glovo? Pozdrawiam.
  • 10
  • Odpowiedz
@sberatel @dzieju41 i tak i nie. W Glovo nie będzie działał na UoP tylko może jakieś dzieło czy zlecenie więc jak Glovo L4 nie zobaczy to się nie dowie :) a jak L4 będzie na zmęczenie psychiczne to rowerkiem jeździć moze
  • Odpowiedz
@lolo499 możesz, ale jest spora szansa, że Ci zabiorą świadczenie. Praca na L4 (jakąkolwiek) jak Cię złapie pracodawca/ ZUS prawie zawsze oznacza koniec świadczenia i ewentualnie zwolnienie dyscyplinarne.
  • Odpowiedz
@czuczer jeżeli jest zgłoszony to nieważne czy ma UoP UZ czy jakąkolwiek inną umowę przy wystawieniu L4 z automatu jest wysyłany do wszystkich płatników składek i nie może pracować bo to jest podstawą do cofnięcia zwolnienia przez ZUS i problemów dla pracodawcy i pracownika.
  • Odpowiedz
@sberatel no właśnie też tak myślałem. Ale okazuje się że zależy od lekarza bo jeden ostatnio pytał czy wysyłamy do wszystkich czy w jedno miejsca (mam2x UOP)
  • Odpowiedz