Wpis z mikrobloga

W którym banku założyć konto? Potrzebuję takiego konta: co miesiąc dostaję wypłatę, po wypłacie wypłacam sobie pewną kwotę która starcza mi na kolejny miesiąc, reszta leży na koncie. Płatności kartą w sklepie mnie w ogóle nie interesują. Wszystko płacę gotówką. No i najlepiej jak najtańsze to konto żeby było. Podobno nie muszę brać karty a pieniądze mogę po prostu wypłacać w banku i w ten sposób nie będę musiał opłacać karty? #bank #kontobankowe
  • 6
  • Odpowiedz
@maxxqueen: Możesz założyć konto w Syncu - utrzymanie konta i karta 0zł. Jak dostaniesz dane dostępowe to możesz otworzyć rachunek oszczędnościowy (bez karty). Podajesz w pracy numer rachunku oszczędnościowego, a sobie przelewasz przelewem własnym na ROR raz w miesiącu. Bodaj ileś przelewów własnych w miesiącu jest za darmo, a nawet jeśli nie jest to prowizja zawsze wynosi 1zł, więc w najgorszym przypadku jesteś w Syncu stratny 1zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
@maxxqueen: Ale to nie ma sensu - w placówce nie załatwiłbyś nic, czego nie da się załatwić w panelu internetowym. Utrzymanie ludzi grzejących fotele kosztuje. Prawnie Alior Sync to Alior Bank, więc w bardzo krytycznych kwestiach to jest ten sam bank. Niedługo planują jakieś fuzje w Syncu, może nawet dorobi się oddziałów.
  • Odpowiedz
@mqmq: Nie przekonasz mnie, napisałeś mi o jakimś przelewaniu na ROR(cokolwiek to znaczy) a ja chcę mieć konto gdzie wpłyną mi pieniądze i po prostu je będę mógł wypłacić a konto będzie jak najtańsze w utrzymaniu.
  • Odpowiedz
@maxxqueen: No w tym wypadku masz dwa konta - jedno oszczędnościowo-rozliczeniowe (ROR), a drugie oszczędnościowe. Na jednym trzymasz cały urobek i nie masz do niego karty, na drugie przelewasz kasę na "życie" i tyle.
  • Odpowiedz