Wpis z mikrobloga

Tak odnośnie kryzysu w IT na rynku pracy, nie zauważyliście że ogólnie jakoś na rynku pracy jest zauważalnie gorzej?

Jak gadałem z znajomymi(wiek studencki) to aktualnie od pół roku mniej więcej jest ciężko nawet znaleźć pracę typu recepcjonistka i podobne, a niektórzy zostali wyrzuceni z robót typu callcenter i to były raczej większe zwolnienia.

#pracait #praca
  • 6
  • Odpowiedz
Rotacja w IT szybko uczy pracodawców pokory, szczególnie że wdrażenie nowego pracownika to nie 5 minut.


@tyjb-gjgr: ale też uczy tego, że nie warto przyjmować niżej niż senior e.w mid jak jest niezły.
  • Odpowiedz
nie zauważyliście że ogólnie jakoś na rynku pracy jest zauważalnie gorzej?


@chaddeveloper: nie, wręcz przeciwnie, u mnie tylko zarobki w górę, bo chętnych, którzy by pracowali ręcoma jest co raz mniej. Każdy by chciał za biurkiem siedzieć.

No ale ja nie IT ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Jak gadałem z znajomymi(wiek studencki) to aktualnie od pół roku mniej więcej jest ciężko nawet znaleźć pracę typu recepcjonistka i podobne, a niektórzy zostali wyrzuceni z robót typu callcenter i to były raczej większe zwolnienia.


@chaddeveloper: po oficjalnych danych bezrobocia nie jest tak źle. Cały czas bezrobocie spada r/r https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2024,4,1.html
  • Odpowiedz
@tyjb-gjgr: nie wydaje mi sie, rynek pracownika juz sie skonczyl przynajmniej w IT.

@acpiorundc: dokladnie, zauwazylem tez ostatnio tendencje przynajmniej u mnie w fimie, ze trzymaja sie zasady "mierny ale wierny" chociaz to moze specyfika tego, ze nasz projekt wymaga bardziej domenowej wiedzy niz technicznej.

@G06DbT: ja osobiscie zaluje, ze nie poszedlem w mechanike samochodowa, niestety nie urodzilem sie w domu gdzie mam posesje na ktorej moglbym wybudowac garaz
  • Odpowiedz