Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego na terenie jednego miasta nie da się ujednolić tak głupiej rzeczy jak to. Na co drugim skrzyżowaniu inny włącznik i każdy działa (a raczej nie działa) inaczej. A już kompletny kretynizm to zakładanie włączników nieresponsywnych - macasz go, próbujesz go kliknąć, ale się nie da i nie wiadomo czy zadziałał, bo nie daje żadnego sygnału, że go użyłeś. Żeby chociaż się to światełko zapałało albo jakiś dźwięk, albo chociaż po prostu mechaniczny sprężynowany ruch jak we włącznikach światła w domu. A w większości przypadków zawsze po "użyciu" tego czegoś nie wiem czy zadziała, czy stoję jak kretyn i się nie doczekam zielonego.

##!$%@? #warszawa #ruchdrogowy #gownoburza
gobi12 - Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego na terenie jednego miasta nie da się ujedn...

źródło: comment_AAzi7bnJw48b6IcEPhogmC69KlWu2agS.jpg

Pobierz
  • 11
A już kompletny kretynizm to zakładanie włączników nieresponsywnych


@gobi12: to są "przyciski" dla niewidomych, staje taki przy nim i jeśli jest zielone światło to przycisk delikatnie wibruje
@gobi12: co do części to nie jestem pewien czy w ogóle działają - wydaje mi się, że służą żeby dać iluzję kontroli - że niby możemy nacisnąć przycisk i zmieni się światło, tylko że ono zmienia się zgodnie z zaprogramowanym zegarem (bez przycisku jedynie by się nie włączyło).

Najgorsze są te z małym okrągłym przyciskiem, który zawsze, ale to zawsze musi być wybity - tak że jest taka dziura, z jakimś
@gobi12: #!$%@?ąc od tematu, bo w każdym dużym mieście taka różnorodność jest, to ja nie pojmuję, na cholerę oni je w ogóle instalują, skoro w w większości wypadków takie guziczki można o kant dupy rozbić, bo działają na zasadzie "auta stoją + wcisnąłeś guzik = zielone dla pieszych // auta stoją + nie wcisnąłeś guzika = czerwone dla aut i pieszych".

faktycznie to się przydaje na tych nielicznych przejściach, gdzie jest
@fledgeling: @gobi12: Większość przycisków jest nieaktywna do określonej godziny - z reguły okolice 22:00. Do tego momentu światła działają automatycznie, tak, aby zminimalizować korki na drogach. W pewnym momencie jednak nie ma samochód na ulicy i trzeba sygnalizacji jakoś dać znać, gdzie piesi próbują się przedostać na drugą stronę - samochody mają kamery nad światłami, które reagują i zmieniają światło. Do tego służą te przyciski.
@gobi12: już dokładnie nie pamiętam, bo jak widzę jednolitą skrzynkę bez światełek to wiem, że to jest tyko sygnalizacja dla niewidomych. Być może zepsute, być może o czymś zapomniałem.
@gobi12: Te przyciski w centrum miast to największe #!$%@? jakie widział świat. Rozumiem na jakimś #!$%@? gdzie mamy 2 pasmową drogę przez środek wioski ale nie w centrum miast gdzie non stop ktoś przechodzi przez ulicę.... I jeszcze to montują na ścieżkach rowerowych.... Z samochodu też #!$%@? mam se wyjść i przycisk naciskać jak chce przez skrzyżowanie przejechać?!

Eh. W #poznan to samo. Na co drugim przejściu to gówno i do