Wpis z mikrobloga

@darmat91: jak było po 100 to pisali, ze spadnie do 50
jak urosło do 200 to, ze zaraz powrot na 100
w silnym trendzie patrze z przymrózeniem oka na różne wskaźniki. zwracam na nie uwagę, ale przymykam oko bo z trendem nie walczy sie.
Jak ruchy na walorze są spokojne to warto posiłkować się różnymi wskaźnikami, ale przy silnym... jest inaczej.

  • Odpowiedz
Nvidia>AMD. Choć AMD jak dotychczas też było dobrym zakupem. W tej chwili wygląda na to, że jest faza korekcyjna, ale trzeba oczywiście uważać. Nie ma się też co sugerować wskaźnikami, szczególnie, że normalne jest, iż w okresie rynku byka wskaźniki cena/zysk są wyższe u spółek.
  • Odpowiedz
@Frank_Parker @widmo82 @darmat91 @olcayn @nimamkolan @Reading1833

Co Wy szanowni inwestorzy zrobicie ze swoimi akcjami jak US pojdzie sie napierdzielac o Tajwan z Chinami, Europa z Rosja, a Izrael bedzie odpieral Iran? Prosze o odp na kazde pytanie w miare mozliwosci na powaznie.


Jaki bedzie punkt zwrotny w czasie wojny swiatowej zeby gieldy przestaly funkcjonowac?

Czy gieldy upadna w obu krajach ktore ze soba walcza w tym samym czasie czy tylko w kraju
  • Odpowiedz
@dreadingit: Jeżeli sytuacja na świecie będzie tak zła, żeby Nasdaq z Nyse przestało funkcjonować, to obawiam się, że stracone pieniądze będą naszym najmniejszym zmartwieniem.
  • Odpowiedz
Nie jestem inwestorem, tylko spekulantem. Jeśli rynek idzie w dół, to shortuję. Nie przywiązuję się emocjonalnie do żadnej spółki.

Dlaczego giełdy by miały przestać działać? Wiesz ile różnych wojen było na świecie przez ostatnie 100-150 lat i Wall Street normalnie funkcjonowało? W czasie wojen czy wojenek rynek często ma trend wzrostowy. Nawet w czasie II wojny światowej, gdzieś od 1942 do 1946 roku był rynek byka i Dow Jones szedł w górę.
  • Odpowiedz
@dreadingit: pytania wymagające wróżenia z fusów oraz takie, które wymagałby makroekonomicznego wywodu na który nie mam czasu, chęci a tym bardziej kompetencji by go udzielić(jestem tylko małpą z dostępem do Internetu).

Niemniej mogę polecić analizę tego jak aktywa które wymieniłeś zachowywały się w przeszłości podczas wojen/napiętych sytuacji geopolitycznych.
  • Odpowiedz
@olcayn ok.

wlasnie dlatego pytam tutaj, bo:

- nie oczekuje 100% recepty co robic a wlasnie bardziej wrozenia z fusow, czucia co sie moze wydarzyc. W tlumie jest madrosc.

- nie chce sie w to zaglebiac i spedzac czasu aby samemu szukac po necie

- te pytania wydaja mi sie ciekawe i chcialbym poznac co inni mysla moze sie wydarzyc w przyszlosci.

  • Odpowiedz
@Reading1833

Pytanie z ziemia to nie bait - jestem laikiem. Rozumiem ze ziemia to najlepsza inwestycja w takim razie. Mnie sie wydaje to slaby pomysl w UK.

W scenariuszu wojny totalnej, z uzyciem broni jadrowej, to chyba nie tak niepojete ze gielda zostanie zamknieta raczej niz bedzie dalej operowac w czasie duzego niepokoju spolecznego oraz zagrozenia dla urzadzen elektrycznych przez ataki nuklearne i emp?

Tylko co wtedy z bankami komercyjnymi?
  • Odpowiedz
@dreadingit: musiałoby nie być internetu. Równie dobrze będzie można spekulować czymś innym. Ciężko sobie wyobrazić taką wojnę nuklearną i uważam, że nie ma co się zastanawiać nad takim scenariuszem, ale jeśli już, to najlepiej mieć cenne kruszce typu złoto, bo ono zawsze będzie przechowywać wartość. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@widmo82

a co ty zrobisz z kasą na koncie jak nie będziesz mógł jej wyciągnąć a inflacja zacznie zapiera...?


no wlasnie nie wiem, pewnie bedzie nieciekawie. banki pozamykaja z dnia na dzien, konta zamroza, biznesom zabronia karac za brak oplat za media jak elektryka czy woda, wlasnie dobry przyklad z inflacja - jak sie uruchomi to moze panstwo przeprowadzi denominacje, ludzie ktorzy maja gotowke beda musieli isc ja wymienic?
  • Odpowiedz