Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #bootcamp #kompromitacjacwela

Sąsiad kuzyna ma firmę transportową i chciał zlecić komuś napisanie prostej strony wizytówki z 2 podstronami i formularzem kontaktowym. Powiedziałem że mogę najwcześniej zacząć za tydzień, zajmie to coś koło 2 - 3 dni i że za taką usługę po znajomości mogę skasować 800zł + dodatkowo hosting, domena, SSL i inne potrzebne rzeczy

Ten po paru dniach odpisuje że nie jest już zainteresowany. Dopytuje bo dosyć dobrze negocjowałem i wyglądał na zdecydowanego. Ten mówi że znalazł jakiegoś gościa z grupki IT na facebooku co wygląda jak Jaś Kapela i zrobi to za ZERO PLN, tylko żeby mieć co wrzucić w portfolio XDDDDDDDDD

Jakbyście mieli jakieś wątpliwości - to nie AI, Hindusi czy No code zaora IT - tylko desperaci, którzy w wieku 30 lat odkryli pasje do pisania CRUDa XD to już nawet nie chodzi o pieniądze tylko o szacunek do siebie i swojego czasu

Co gorsze?

  • córka c00rva zarabiająca $$$ z OF 36.9% (38)
  • syn bootcampowiec nie zarabiający nic 63.1% (65)

Oddanych głosów: 103

  • 12
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: Akurat coorvy z OF (przynajmniej wszystkie poza tymi topowymi) są na dobrej drodze do bycia wypartymi przez AI. One sprzedają tylko zdjęcia, nagrania wideo i rozmowy wideo. Wszystkim tym rzeczom AI podoła w najbliższym czasie. Wtedy też będą sprzedawać swoje gołe dupy za "wpis do CV"
  • Odpowiedz
@iluvmypickle typ pewnie bez żadnego doświadczenia zawodowego robi stronke do portfolio - rynek IT zepsuty, wyłączajcie serwery, pan jaś z grupy na fb #!$%@? branże.

Weź pisz lepsze te historyki
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89: nie co ty, to tylko bait, wszystko jest zajebiście - to że na miejsce jednego programisty który ceni swój czas i pracę jest 1000 lamusów przebranżowiczów co są skłonni jeszcze najlepiej dopłacić żeby mieć zaszczyt napisać gównianą stronę zaniżając przy tym stawki jest ok

to co ja napisałem to tylko przykład z mojego życia, takie sytuacji dziennie są setki w samej polsce
  • Odpowiedz
@iluvmypickle ale co to ma np do programistów do których się wymaga dużego doświadczenia, znajomości wzorców projektowych, pracy w dużym zespole itd?? Tacy zapaleńcy to laicy robiący proste powtarzalne czynności, ludzie nie robią za darmo w dużych projektach w korpo bo duże firmy wolą zapłacić żeby ktoś im ogarnął skomplikowane i trudne pomysły dobrze, IT nie kończy się na comarchu
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: Ale co to za gatekeeping? Twoje "tylko" 800 zł po znajomości za prostą stronkę vs darmowa usługa od randoma -dlaczego zleceniodawca miałby się zastanawiać?
  • Odpowiedz