Wpis z mikrobloga

Wynajmowane mieszkanie, więc nie ma możliwości splita - od razu zaznaczam.
Kupiłem klimę przenośną, chłodzi elegancko, ale problem jest taki, że jest po prostu głośna - nie posiada żadnego trybu eco, tylko nawet na trybie standardowym robi wichurę w mieszkaniu...
Kombinuję, co tu mogę zrobić? Np. uszczelnić mieszkanie, a klimatyzator wrzucić do pomieszczenia obok z nadzieją, że ochłodzi drugi pokój?
Wrzucić klimatyzator na balkon (xD) ?
Wrzucić klimę do łazienki i podłączyć odpływ ciepłego powietrza do wywietrznika?
Przerabiał ktoś taki temat?
#klimatyzacja #mieszkanie #budownictwo #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
Wrzucić klimę do łazienki i podłączyć odpływ ciepłego powietrza do wywietrznika?


@4mmc-enjoyer: chyba najlepszy pomysł. Tzn w bloku i tak powietrze będzie brane cieple z klatki.

Najmądrzej będzie zmienić mieszkanie na inaczej usytuowane względem świata. U mnie nigdy nie jest gorąco. Mam tak prawie na wschód, slonce jest w oknach najpóźniej o 10 30 i potem już go nie ma do wschodu
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: to u mnie na klatce to akurat jest przyjemny chłód, także jakby zasysało takie powietrze to plus. Tanio płace to będę tu siedział, ale no to jest ostatnie piętro, nagrzewa się wszystko od dachu i jest masakra.
W tamtym roku pracuję sobie zdalnie, a na termometrze na biurku miałem 41 stopni...
  • Odpowiedz
  • 0
@4mmc-enjoyer sam kiedyś kupiłem klimę przenośna i miałem ten sam problem.
Dopiero po zakupie się zorientowałem, że są klimatyzatory, które stawiasz na balkon, a rurą dmuchają zimne powietrze do pomieszczenia.
Jak Ci jeszcze budżet na to pozwala może taka opcja się zainteresuj?
  • Odpowiedz
  • 2
@programista15cm: @innovi nie ma upałów obecnie to nie za bardzo mogę to przetestować, ale druciarsko już temat załatwiłem. Klima stoi w łazience, #!$%@? powietrze do wywietrznika (taśmą elegancko to uszczelniłem). Dmucha mega zimnym powietrzem. Głośność zupełnie nie przeszkadza w takim przypadku. Dwa pokoje będą zamknięte, więc aż tak wiele do ochłodzenia nie będzie.
  • Odpowiedz
Klima stoi w łazience, #!$%@? powietrze do wywietrznika (taśmą elegancko to uszczelniłem).


@4mmc-enjoyer: Ja #!$%@?, już samo wdmuchiwanie czegokolwiek do wentylacji to aspołeczna patologia, jedyne co pociesza to że zaraz dorobisz się grzyba przez zatkaną kratkę.
  • Odpowiedz
Klima stoi w łazience, #!$%@? powietrze do wywietrznika (taśmą elegancko to uszczelniłem).


@4mmc-enjoyer: Jeśli to wentylacja wspólna w bloku to chyba najgorsze rozwiązanie.
Cześć klimatyzatorów przenośnych #!$%@? skropliny rurą razem z gorącym powietrzem. Jaki to będzie miało wpływ na system wentylacji nie trzeba dodawać.
Druga ważna strawa. Wentylacja w bloku to system grawitacyjny. Jeśli wepniesz się w taki sposób do instalacji to w układzie wentylacji stworzysz nadciśnienie i zaburzysz cały system
TOKSYDROM - >Klima stoi w łazience, #!$%@? powietrze do wywietrznika (taśmą elegancko...

źródło: schemat_dzialania_wentylacji_mechanicznej_naturalnej_z_nawiewnikami_ventec_110417

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@TOKSYDROM: Oki, tylko u mnie wszędzie były wentylatory w wywietrzynikach. To ostatnie piętro, więc te gorące powietrze będzie leciało jedynie do góry - do żadnego sąsiada nie poleci. Dodatkowo tak jak wcześniej tu pisaliśmy, podciśnienie będzie ładowało chłodne powietrze z klatki (nawet w największe upały, na klatce jest chłodno).
  • Odpowiedz
To ostatnie piętro, więc te gorące powietrze będzie leciało jedynie do góry - do żadnego sąsiada nie poleci


@4mmc-enjoyer: Gorące powietrze poleci tam gdzie będzie miało mniejszy opór. W takim układzie część powietrza będzie lecieć do sąsiadów niżej. Odetniesz ich w takim przypadku od skutecznej wentylacji. Mój znajommy z pracy wpadł kiedyś na taki genialny pomysł. Zaczął się syf w mieszkaniach sąsiadów, wylatujące "koty" kurzu z instalacji itd. Skończyło się zgłoszeniem
  • Odpowiedz