Wpis z mikrobloga

  • 1
@asdfghjkl: Też taki miałem. Tunel foliowy też miałem. W końcu trzeba postawić coś o czym będe mógł mówić że mam a nie że miałem :D No chyba że przyjdzie jakiś mega grad, to też będe mówił że miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niewiemja ja właśnie wczoraj skończyłem dziurę kopać miałem lać beton ale wczoraj wpadłem na to żeby zrobić na krawężnikach daj znać jak już swoją postawisz i obfitych zbiorów :)( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Niewiemja: u mnie szklarnia bezuzyteczna w sumie. Trzymam tam rzeczy tylko miesiąc maks 1.5mc. za gorąco wiekszość roku. Zima bez ogrzewania mam tam ponad 25 stopni w dzień a często wiecej. Ustawiłem jeszcze w takim miejscu gdzie z dwóch stron mam litą skałe co w dzień tak sie nagrzewa ze i w nocy w tym wynalazku co mam jest 18+. Wiekszość roku uzywam tego jako składzika na nawozy, worki z
  • Odpowiedz
@Niewiemja: tak mi sie teraz przypomniało. Zeszłego lata wsadziłem termometr elektroniczny do tego greenhousa zeby zobaczyc jak gorąco się tam robi w lato. Wróciłem za 15 minut sprawdzic odczyt a termometr zdechł od gorąca. Wyświetlacz padł od temperatury xD
  • Odpowiedz
@Niewiemja: podobno dobrze się sprawdza postawienie kompostownika w szklarni, albo kilku. Widziałem też nie niektórzy wstawiają beczki z wodą która w dzień sie ogrzewa a w nocy oddaje zgromadzone ciepło. Takie pasywne systemy bez kosztów energii
  • Odpowiedz
  • 1
@asdfghjkl: Styrta kompostującej trawy i liści. Usypałem kiedyś taką że w środku miała 70 stopni. Ale to i tak raczej w środku zimy nie wystarczy. No chyba że sie ociepli na tyle. W sumie mamy taki rok że już banan w gruncie siedzi
  • Odpowiedz
@Niewiemja: u mnie tez cieplej niż w latach ubiegłych. W zeszłym roku tak ciepło jak teraz było około 3 tygodnie poźniej. Znaczniej mniej drewna tez do kominka zuzyłem. Ciekawi mnie lato w tym roku. moze byc jeszcze bardziej goraco.
U mnie już było dwa dni temu ponad 30. Pomidory zwinęły liście do góry
  • Odpowiedz