Wpis z mikrobloga

Czy w życiu jest coś ważniejsze niż pieniądze?


@jmuhha: Pytanie jest zbyt mało precyzyjne.
Chodzi o wróżkę która da Ci np. zdrowie? Najważniejsze jest nasze życie z naszego punktu widzenia. (pomijam rzeczy typu, rodzić poświęca się za dziecko itp.).

Czy mówimy o
  • Odpowiedz
A czy zdrowie kupisz za pieniądze? Możesz mieć milion na koncie a chorować na nieuleczalne choroby.


@Nosyrn: Pieniądze pomagają w utrzymaniu zdrowia.

Zdrowie jest ważniejsze tylko w przypadku kiedy mamy realny konflikt zdrowie albo pieniądze.
Czasem taki występuje oczywiście, jednak w większości przypadków nie.
JEst raczej korelacja dodatnia między pieniędzmi a dobrym stanem zdrowia
  • Odpowiedz
@Nosyrn mordo, rok wyjęty z życia z uszkodzonym kręgosłupem, jakby nie pieniądze które odłożyłem to jadłbym gruz.
Więc nie mów mi że pieniądze w tych czasach nie są ważne.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Unikanie jedzenia gruzu dalej sprowadza się do zdrowia. Jakby pieniądze były ważniejsze to miałbyś ich więcej jedząc gruz.

Dla mnie sprawa jest prosta. Zdrowie -> wszystko. Dopiero jak zdrowie jak zapewnione to można w miarę normalnie żyć.
  • Odpowiedz
@Bigovsky unikanie jedzenia gruzu i syfu sprowadza się do posiadania pieniędzy - koło się zamyka.

Spłyćmy temat do poziomu chociażby dentysty. Nie masz pieniędzy, a masz predyspozycje do psucia się zębów to ich nie naprawisz - popsute żeby to szereg problemów w tym nawet choroby serca.
Nie masz pieniędzy - nie mas za co opłacić mieszkania i kupić jedzenia dzieciom - wjeżdża stres. Stres jak każdy wie powoduje wiele powikłań psychicznych
  • Odpowiedz