Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: Bo nioniuszowy ekstremalnie łatwo się poziomuje i jest bardzo mocny, ale w większości wypadków zwyczajnie wystarczy wieszak obrotowy. Jakbym miał wybierać i nie patrzeć na budżet to bym brał w takiej kolejności
1. nioniuszowy
2. obrotowy
3. bezpośredni
4. grzybkowy

a jak na skosie to grzybkowy ew. bezpośredni
@KrowkaAtomowka: Noniuszowe mają najwyższą wytrzymałość na obciążenie (>= 400 N) oraz nie było tak długich grzybkowych. One chyba maksymalnie mają 27 cm (i nośność >= 250 N). U mnie jest 48 cm wełny w stropie. Grzybkowe użyłem na skośnym suficie w salonie, a w reszcie pomieszczeń sufit obniżałem o około 40 cm (część górna 40 cm + dolna ma ok. 12 cm). Pamiętaj, że część grzybkowego wieszaka tak z 6-8 cm
@KrowkaAtomowka: A przy nioniuszowym przykręcasz jak z grubsza leci wpinasz profile puszczasz laser i już na profilu idealnie dostawiasz, a nie, że musisz być idealny przy przykręcaniu i wkręt ci np. nie pociągnął wieszaka o milimetr w jedną to w drugą, grzybka nie naciągniesz, a nioniusza/obrotowy sobie obniżysz od tak. Z grzybkiem jest właśnie ten problem, że przy montażu trzeba być dużo bardziej precyzyjnym, a nioniusz/obrotowy pozwalają na duży błąd który