Wpis z mikrobloga

Co byście wzięli na 1 jednoślad, aby trochę sobie polatać w sezonie z punktu A do punktu B?

Nigdy nie jeździłem jednośladem. Najbardziej chyba wizualnie podoba mi się Junak M12 Vintage, choć też zaczął mi się podobać Zipp Scrambler.

Czy iść w klasykę i po prostu kupić skuter? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#junak #motocykle125 #skutery #zipp
  • 7
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Ja latem po mieście jeżdżę skuterem (Aprilia) z doświadczenia wiem, żeby omijać chińskie Zippy, Junaki i inne Hoyosungi z prostej przyczyny - brak części. Po kilku latach cudem będzie zakup plastików innych części (silnikowe kupisz bo są uniwersalne) dlatego tak czy siak lepiej kupić firmowy sprzęt niż czysta chińszczyznę. No i jest duża różnica w komforcie używania.
  • Odpowiedz
@kryminalnykwadrans problem jest taki, że 90% rynku pojemności 50-125 to chińczyki, albo niby markowe jak Junak czy Romet nadal składane na chińskich podzespołach, nadzespołach i zespołach tańca i pieśni, w skrócie, nawet znaczek nie jest wyprodukowany gdzie indziej niż w Chinach, bo jednak cena czyni cuda i ludzie to biorą jak źli
  • Odpowiedz
@TypowyDaltonista: Dlatego włoszczyzna najbezpieczniejsza z grupy Piaggio. Bez problemu kupujesz części od najlepszych producentów, gdzie w katalogu wariator malossi czy innej firmy ma pasować do chińczyka i porem szlifujesz rowki... I tak jest ze wszystkim. Kupujesz firmowy skuter i nie masz problemu. Kupujesz chiński to masz chiński. Widać to nawet po chińskich Peugeotach
  • Odpowiedz
@tojapaweu: to co Ci się podoba. bez różnicy junak, yamaha czy coś innego. To i to jeździ. Sam M12 jest spoko bo kumpel jeździł, no i cenowo przyzwoicie. Motocykl przede wszystkim ma podobać się Tobie! Zapamiętaj to!
  • Odpowiedz
Zipp Scrambler.


@tojapaweu: Kumpel ma od nowości, bardzo dobrze wykonany sprzęt, trudno do czegokolwiek się przyczepić. Zipp na prawdę sie w tym modelu postarał.

Co wziąć? Prawko A. Ceny 125 są #!$%@?, a ciuchy i kask i tak musisz kupić.
  • Odpowiedz