Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy moge przechowywać oszczędności na swoim koncie u bukmachera przed komornikiem?
( ͡° ͜ʖ ͡°) czy jak np uzbiera mi sie w ten sposób na tym koncie z 10-15 tys to bukmacher normalnie wypłaci mi te pieniądze?

#pytanie #pieniadze #bukmacher #komornik



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@lutecki:
Bank specjalistyczny Revolut nie jest objęty systemem Ognivo. W związku z tym komornik nie może zająć środków zgromadzonych przez dłużnika na takim koncie. Jest tak nawet w sytuacji, gdy kwota na rachunku bankowym Revolut jest wystarczająca na spłatę zasądzonego zadłużenia.28 lut 2024

Nie tak dawno pracowalem w Niemczech to 2 dłużników wobec chyba us i jeden miał komornika za jakieś błędy przeszłości i zachwalali sobie że sa nietykalni jeśli idzie
@joekey: Choć Revolut Bank UA nie znajduje się we wspomnianym systemie Ognivo, to jednak współpracuje z organami egzekucyjnymi. Oznacza to, że przedstawiciele banku na wniosek komornika lub innych organów państwowych i międzynarodowych przekazują informację o posiadaniu przez dłużnika konta Revolut oraz o zgromadzonych na nim środkach. Oznacza to, że jeżeli organ egzekucyjny, w tym komornik, zainteresuje się marką Revolut i złoży zapytanie, to otrzyma pożądane informacje. W ten sposób zlokalizuje kolejny
@lutecki: być może tak to wygląda od strony prawnej czy teoretycznej ja znam z doświadczenia co opisałem we wcześniejszym poście i najważniejsze iban zagraniczny
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @lutecki Ale revolut nie jest Polskim bankiem, w ogóle to nie jest bank w sensie tak jak pekao czy velo tylko coś w rodzaju portfela walut/kryptowalut i mini giełdy, bo tam też możesz inwestować, no i główną siedzibe ma w Litwie, więc jeśli rachunek nie ma polskiego ibana, to raczej komornik nic nie może ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba, że bezpieczniej polecasz jednak
@mirko_anonim: Kiedyś Revolut nie był bankiem, działał pod płaszczykiem innego. Ale od jakiegoś czasu został dodany do listy ok. 100 największych instytucji w Europie, nadzorowanych bezpośrednio przez Europejski Bank Centralny, więc należy go traktować jak bank.