Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje porady na temat #ogrzewaniepodlogowe i #pompaciepla

Mam obie instalacje. Termostat jest ustawiony caly czas na 20st i ogrzewanie na termostacie jest spauzowane automatycznie.
Ciepla woda w bojlerze podgrzewa sie co jakis czas gdy temp spadnie ale podczas grzania boilera, z ogrzewania podłogowego rowniez czuc spore cieplo pomimo iz samo ogrzwanie nie jest wlaczone. Przez to temp w salonie to ok 23-24 stopnie

Poki co jest jeszcze chlodno, wiec to nie problem ale jak bedzie lato, to sie udusze. No idea co z tym mam zrobic albo gdzie lezy przyczyna.

Ktos cos? Z góry dziekuje

PC Mitsu Ecodan + wentylacja mechaniczna + panele ofc

#pytaniedoeksperta #pytanie
urwis69 - Mirki, potrzebuje porady na temat #ogrzewaniepodlogowe i #pompaciepla 

Mam...

źródło: temp_file7950656571835889722

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@urwis69: Wygląda jakby zawór trójdrogowy puszczał na podłogówkę wodę, kiedy grzeje się CWU.
Tak nie powinno być.
W momencie kiedy pompa grzeje wodę użytkową to na podłogówkę nie trafia z niej ciepła woda, właśnie żeby nie działo się jak u Ciebie. I odwrotnie, kiedy pompa grzeje podłogówkę, to ta woda nie trafia na obwód CWU, bo szybko wychładzała by zbiornik.
Pokaż jakieś zdjęcia jak masz wszystko podłączone w maszynowni.
  • Odpowiedz
@urwis69: To jest rozdzielacz podłogówki. Zrób parę zdjęć rur wychodzących z pompy ciepła w domu, gdzie co prowadzi, z uwzględnieniem zbiornika CWU (bojlera)
  • Odpowiedz
@urwis69: Jeszcze raz powtórzę - dzwoń do firmy, która Ci to montowała. Zbiornik CWU jest w pompie ciepła, tam też jest zawór o którym piszę. Nie grzeb sam, bo sprzęt raczej jest na gwarancji.
  • Odpowiedz
@urwis69: Spoko. Problemem jest u Ciebie z tego co mówisz to, że woda o wysokiej temperaturze kiedy pompa grzeje CWU trafia do podłogówki. Pierwszym podejrzanym jest zawór trójdrożny, może się do końca nie domykać do wybranej pozycji.
  • Odpowiedz