Wpis z mikrobloga

@knysha: EX1 no powiem, że jestem mega zadowolony. Jasny obiektyw, dobry w miarre kodek, slow and quick motion, wszelkie tryby nagrywania, 2 xlry +48 i mocno rozbudowane profile kolorów.

BPC kolejna partia jest rozsyłana właśnie.
  • Odpowiedz
@Pawel_Pe: z 6D też jestem w miarę zadowolony - dobry procesor obrazu (ISO można podbić do 3200 i nie widać ziarna), tryb ALL-I (ok. 90 Mbit/sek), ale nie ma dynamic range, normalnego wejścia na mikrofon (jest na mini jack, ale to #!$%@? - dlatego dokupiłem Zooma H3), 50 klatek w 1080p itp.

Już mnie trochę męczy nagrywanie na nim, bo jednak normalna kamera to jest to - mogę ustawić gainy,
  • Odpowiedz
@knysha: no tak... ale ja jakoś nie lubię nagrywać aparatami. Irytujący rolling shutter, brak trybów migawki, irytujące ograniczenia czasowe i pisze w mp4. Wiem, że można się pobawić firmwarem. Podoba mi się plastyka. Fajna i za relatywnie niską cenę, ale to aparat a nie kamera. Gdzieś musi być kompromis. Doceniam aparaty jako nagrywadełka, ale sam nie lubię. Taka ma prywatna opinia. :)
  • Odpowiedz
@Pawel_Pe: dlatego po trzech latach nagrywania mam już je po dziurki w nosie ;)

Ale fakt faktem - plastyka generowanego obrazka jest bardzo ładna.

EDIT:

A co do .mp4 - w customowych firmwareach udostępniono zapis do nieskompresowanych .dng :)
  • Odpowiedz