Wpis z mikrobloga

Mirki, mam zagwozdkę.
Mam dwa identyczne motocykle 125cc na gaźniku.
Odkręcenie śruby mieszanki jest identyczne na obu, ale jeden idzie zauważalnie szybciej od drugiego.
Jak dam słabszemu więcej paliwa to się dusi.
Jak odejmę, to idzie słabiej.
No i słabszy na zimnym silniku bardzo łatwo gaśnie.
Co może być nie tak?
- Zużyta Świeca?
- Brudny Gaźnik?
- Poprzedni właściciel ?
- Przebieg 8500
#motocykle125
#motocykle
  • 14
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@krzysztof2033: @mpetrumnigrum @Zielony34 Podczas rozmontowywania motocykla do regulowania zaworów zauważyłem że uszczelka gaźnika jest... od góry zmasakrowana.
Cała operacja potrwa jeszcze pewnie z 2 tygodnie, ale wydaje mi się że moto łapie lewe powietrze- to tłumaczy wszystkie 'dziwne' objawy'.
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum: zastanawiam się tylko czy ktoś tego źle nie założył.... Uszczelka już nowa zamówiona, muszę tylko się zastanowić czy temperatura nie zniszczyła się ze względu na to że uszczelka ebonitowa (oring) był założony nie od strony silnika, tylko od strony kierownicy.
shaelix92 - @mpetrumnigrum: zastanawiam się tylko czy ktoś tego źle nie założył.... U...

źródło: IMG_20240401_142757

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum: nie, sama uszczelka jak się przyjrzysz jest od góry jakby "urwana". Zastanawiam się tylko jak mogło do tego dojść (czy to wina poprzedniego właściciela od którego go odkupiłem pare ładnych lat temu, czy jednak takie coś mogło się stać w wyniku eksploatacji pojazdu- wydaje mi się że opcja nr 1) . Jutro pewnie uszczelka będzie na miejscu, w weekend złoże i dam znać czy pomogło.

Nie ma co na 10
  • Odpowiedz