Wpis z mikrobloga

Hej wykopki!

Jakiś czas temu wyciekł mój prywatny numer telefonu do jakiegoś scamu z kryptowalut.

Także od pół roku dostaje notorycznie codziennie kilka telefonów od Pań i Panów ze wschodnim akcentem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Znalazłam funkcje, że wszystkie połączenia których nie mam w kontaktach są wyciszone ale jednak jest to upierdliwe. Nie mogę sobie pozwolić na zmianę numeru.

Dzisiaj coś mnie podkusiło i oddzwoniłam na ten numer. Okazuje się że ta osoba nigdy do mnie nie dzwoniła, jestem skłonna uwierzyć po reakcji starszej osoby po drugiej strony. Pytanie jak do tego podejść?

Myślę czy nie udawać zainteresowanej i podać jakiegoś fake maila żeby tam napisali mi oferte i udać się z tym na policję bo uprzednio nie dostałam żadnej informacji od nich jak z tym walczyć plus moja sieć operatora też jest bezradna.

Będę mega wdzięczna za wszelkie wskazówki
  • 5
@Leganckohehe: aaa, to spoofing jest, no to niestety masz trochę przesrane. Teraz oszuści potrafią sprawić, że wyświetli ci się dowolny numer jako dzwoniący do ciebie. Oni w wuju mają policję, bo wiedzą, że nic im nie zrobi / nie będzie się policji chciało ich namierzyć.
Zacisnąć zęby i czekać aż im się znudzi.