Wpis z mikrobloga

Jak mocno ciągnąć łańcuch góra dół przy sprawdzaniu luzu?

Zmieniłem moto, wczesniej tolerancja była 40-50mm, teraz jest 20-30mm to już się robi dość ciasno. Jak mocno podciągnę góra dół to mam >30mm, ale jak to nie będę ciągnął na chama to mi wyjdzie, że 20mm. Wolałbym mieć ciaśniej, ale nie chcę przesadzać

#motocykle
  • 13
  • Odpowiedz
Wolałbym mieć ciaśniej, ale nie chcę przesadzać


@prostynick: Tutaj spotkałem się często z opiniami [szczególnie właścicieli Hond] że lepiej jak jest ciut luźniej, niż za ciasno.

przede wszystkim sprawdź luz już pod obciążeniem - jak dupę posadzisz


@WolvvloW: Luz sprawdza się według zaleceń ksiązki serwisowej. Pamiętaj, że łańcuch pracuje podczas obciążenia w trakcie jazdy.

było, żeby to robić bez obciążenia


@prostynick: Sprawdzasz bez obciązenia.

A potem sadzalem dupę, odpalałem
  • Odpowiedz
@Zielony34 no tak, ale u mnie było 30 mm luzu, a potem po prowadzeniu dupy robiło się za ciasno
Inna sprawa, że ja na centralnej to sprawdzałem, więc mogło być jeszcze luźniej
  • Odpowiedz
@prostynick czy pod obciążeniem czy nie to mówi instrukcja, za mocno naciągnięty to większy problem niż za luźny. Pamiętaj, że długość łańcucha również zależy od pracy zawieszenia jak będzie za mocno naciągnięty to szybciej się zużyje a w ekstremalnych przypadkach to już wiesz, bo wyżej napisali. Ja zawsze sprawdzam do wyczuwalnego oporu bo wiadomo, że jak docisne z dużą siłą to jeszcze się odkształci.
  • Odpowiedz
przede wszystkim sprawdź luz już pod obciążeniem - jak dupę posadzisz


@WolvvloW: a może nie pisz bzdur. Jeśli instrukcja mu mówi że ma to robić bez obciążenia to nie dodawaj rad z dupy.
  • Odpowiedz
  • 0
@bocznica: bez obciążenia i na bocznej. I w sumie to jestem zdziwiony, bo wydawało by mi się, że na stojaku na rolkach będzie nawet luźniejszy, a jest odwrotnie. Zostawiłem około 25mm we w miarę najciaśniejszym miejscu bez przesadnego napinania palcami, więc chyba ok
  • Odpowiedz