Wpis z mikrobloga

Mam nvr hikvision i jest problem mogę podłączyć kamery które są podłączone za pomocą wifi pod router ale po Poe kablem bezpośrednio do kamery nie mogę podłączyć. Widzę że podaje zasilanie, ale nieoge jej za nic dodać. W tych co są podłączone przez wifi wystarczy że na nvr dodam IP kamery na porcie 8080 login / hasło i działa. Czy ten nvr sam powinien znaleźć IP kamery która podłączam pod Poe czy magicznie mam zgadywać? Kamery działają na onvif.
IP ustawione na 192.168.0.200 mój router na 192.168.0.1

#nvr #siecikomputerowe #pytanie #pytaniedoeksperta #hikvision #hilook #kamery #onvif
  • 21
@airflame: W routerze powinno być widać adresy IP każdej podłączonej kamery (czy to przez PoE czy przez wifi). Może być tak, że coś jest źle zrobione i dlatego kamery nie są wykrywane (bo np. nie dostają adresu IP)
@airflame mam nvr i kamery hikvision, domyslnie moje kamery byly na 192.168.1.64, kazda kamera po podlaczeniu byla wykrywana na nvr i mozna bylo przeprowadzic konfiguracje i zmienic adres. W Twoim wypadku zaczalbym od instrukcji od kamer, jakie jest domyslne IP, jezeli kamera ma interfejs webowy mozna przeprowadzic konfiguracje bo moze byc problem z podsiecia np. Kamera moze byc na 192.168.1.0/24 a Twoja siec jest na 192.168.0.0/24.
@airflame nvr moze szukac, ale jeszcze musi znac trase a to juz na routerze musisz ustawic. Znasz domyslne IP kamery? Zapewne jest statyczne, podepnij do PC bezposrednio, a jezeli nie ma wyjscia na zasilanie/brak zasilacza to do switcha PoE i PC do switcha tylko nie na wyjscie z PoE, ustaw IP PC statyczne w tej samej podsieci co domyslne IP kamery i sprobuj sie zalogowac na interfejs webowy kamery, a jak byla
  • 0
@Gornok: udało mi się zrestartować kamerę i się z nią połączyć hotspotem kamery, rzeczywiście ustawia sobie takie IP jak w załączniku. Kamery połączone przez wifi przestawiły sobie IP na 192.168.0.x z 192.168.1.x

Dziwne jest to że ta urwa nie chce się połączyć przez hotspot jak jest na Poe. Łączy się tylko na zasilaczu 12v xD
airflame - @Gornok: udało mi się zrestartować kamerę i się z nią połączyć hotspotem k...

źródło: Screenshot_20240326-193304

Pobierz
@airflame laczac sie na wifi pewnie maja przypisywane dynamiczne IP i korzystaja z adresacji routera. Jak masz IP kamery, to najlepiej wepnij kabel do PC, ustaw adres na karcie sieciowej adres 192.168.1.87, otworz przegladarke i wpisz adres kamery tj 192.168.1.88. Pozniej zmiana adresu na 192.168.0.201, a brama/ dns jak router tj 192.168.0.1 zapis, i podlacz na nvr i powinno juz wiedziec. I nie zapomnij zmienic adresu na karcie sieciowej PC jak podlaczysz
  • 0
@Gornok: zobaczę jeszcze teraz na nvr po podłączeniu do niej jak ma 192.168.1.88. wpisze wyszukiwanie na nvr 192.168.1 cały zakres i zobaczę czy ją znajdzie. Jak nie, dodam na sztywno na nvr. Jeśli nie będzie działać polacze się z nią na jej hotspot i zmienię jej na sztywno z przeglądarki na 192.168.0.88

Dam znać jak to wyszło :)
  • 0
@crazy_wolf: @Gornok @stolemy

Ok podłączyłem się przez kamery hotspot po restarcie programem camHipro, potem wlazłem na kamerę za pomocą przeglądarki i zmieniłem jej manualnie IP. Potem połączyłem do nvr i działa jak złoto :)

Dziękuję wszystkim za pomoc i pomysły
  • 0
@crazy_wolf: @Gornok @stolemy

Mam jeszcze takie pytanie mam już kamery podłączone pod NVR #hikvision na ip 192.168.0.211 i 192.168.0.212 ale nie mogę się połączyć za pomocą lana z tymi kamerami po IP. Co dziwne jak podłączę pod router po lanie taką kamerę i po zasilaniu z gniazdka 12v, mogę się do niej podłączyć. Tak jak by z tego NVR nie wychodziło nic poza niego w router nie widzę tych kamer tylko
@airflame u mnie troszke inna topologia, nvr mam tylko z wyjsciem na LAN a kamery sa podlaczone do roznych switch'ow i wszystko w jednej podsieci, na jednym vlanie i wszystko sie widzi. W Twoim przypadku jezeli nie masz dostepu do kamer zza nvr to te wyjscia na kamery nie sa jako tako switchem tylko kazde wyjscie pewnie osobnym interfejsem albo grupa, ma to sens bo wtedy ruch z kamer jest odciety od
@airflame najwazniejsze to sprawdz standard PoE kamer czy taki sam jak switch obsluguje bo sa rozne, druga sprawa ten switch ma 8 portow w fast ethernecie 100, a tylko 2 w giga 1000 na uplink, dzisiaj juz standardem jest raczej giga wiec lepiej szukac czegos przyszlosciowego np kup dwa osobne switche wyjdzie podobnie cenowo sa 8 portowe tp linki w gigabicie juz za 100zl i poe switch na kamery 4 porty poe
  • 0
@Gornok: Ten NVR ma standard IEEE 802.3 af/at kamery działają normalnie. Czy w tym co poleciłeś jak podłączę PC do takiego POE będzie działał bez problemów?