Wpis z mikrobloga

Witam, pytanko do ogrodowych mirków i mirabelek. Kupiłem sobie wiśnie, malutkie drzewko, pare patyków w zasadzie do zasadzienia w ogródku.
Z tym że dopiero w domu zauważyłem że jedna górna duża gałązka jest naderwana a w zasadzie urwana no i niestety podczas zadzenia sie kompletnie już oderwała - w załączniku poglądawe zdjęcie :D

Tam gdzie czerwona kreska to tam właśnie była ta urwana już gałązka, tam gdzie niebieskie kółko to obwiązałem taśmą bo ta druga górna gałązka też delikatnie była naderwana ale trzymała się zdecydowanie mocniej - ale obwiązałem taśmą na wszelki wypadek.

No i pytanie czy takie drzewko wogóle jeszcze nadaje się do czegokolwiek czy będzie już do końca rosło krzywo - w sensie tylko ta lewa strona a prawa będzie uboga? Czy da się np. jakoś zmusić drzewko żeby wypuściło gałązke na miejsce tej starej? :D

#ogrodnictwo #ogrod #rosliny
SiemkaKolego - Witam, pytanko do ogrodowych mirków i mirabelek. Kupiłem sobie wiśnie,...

źródło: wiśnia

Pobierz
  • 10
@fizzly: przejmuje sie bo to moje pierwsze drzewko :D W sumie racja, to przecież pójdzie do góry a pod spodem będą rosły kolejne gałęzie kiedyś, dobra uspokoiłeś mnie :D

@powsinogaszszlaja: zaraz po posadzeniu 1/3 sie ucina?! przecież z tego nic nie zostanie jak tak utne :(
@powsinogaszszlaja: @Dorciqch @Limonene dobra pooglądałem jeszcze troche filmików i rzeczywiście przyciąłem troche te gałązki, do tego rozkopałem ten dół i wymieszałem żyzną ziemie ze sklepu z tym co było w ziemi bo podobno trzeba tak też robić - a ja nasypałem do dołu tylko ziemi ze sklepu. Mam nadzieje ze bedzie rosło ()