Wpis z mikrobloga

Witam czy ktoś z was był kiedyś na zasiłku ? Myślę nad odejściem z pracy i pozostawaniu na zasiłku przez maksymalny okres (tj. chyba rok). Chciałbym się dowiedzieć czy jest to możliwe ? Czy jeśli po miesiącu na bezrobociu nie przyjmę oferty np na takiego pomocnika murarza, to automatycznie skreślają mnie z zasiłku ? Jak tego uniknąć ? Myślałem nad jakimś L4 (50 zł na tydzień więc i tak by się opłacało). A co jeśli zatrudnię się przy pierwszej propozycji i zaraz mnie wyrzuca, wtedy zasiłek nie przysługuje ? #praca @zasiłek @bezrobocie
  • 12
@Polarboy: jeżeli dobrze pamiętam to nie ma tak że ty odrzucasz oferty tylko masz tam iść i oni decydują czy się nadajesz, a jak nie przyjmiesz to nie dostaniesz zasiłku. Chyba, że masz jakiś konkretny zawód/wyższe i wtedy możesz chcieć pracę w zawodzie i jak nie mają ofert to wtedy dostajesz zasiłek.
  • 0
@fhgd: masz rację ale czy lekarze z internetu wypiszą ponad miesięczny urlop ? Będzie to podejrzane dość i nie słyszałem o takich przypadkach. Miesiąc pewnie max. A pierwszy miesiąc płaci pracodawca, nie chce go naciągać na koszty,wolę zasiłek. A nie chodzi mi o kasę tylko o przetrwanie, za tysiąc spokojnie przetrwam,póki nie zrealizuje swojego planu. Mógłbym co prawda nie otrzymywać nic ale lepszy ten tysiąc w garści.
@Polarboy: Po ustaniu zatrudnienia też można wziąć L4 i wtedy płaci ZUS link
Nie wiem jak przez internet, ale stacjonarnie prywatnie nie będzie problemu jeśli mówisz że masz jakieś odchyły ( ͡º ͜ʖ͡º)