Wpis z mikrobloga

TL;DR Robię zrzutkę na pozew przeciwko "Do rzeczy".

https://zrzutka.pl/vz9h66

W zeszłym roku tygodnik "Do rzeczy" opublikował kilka artykułów broniących sekciarskiej działalności ks. Łukasza Kadzińskiego. W tych tekstach często pojawia się moje nazwisko, jednak redakcja nie dała mi możliwości ustosunkowania się do zarzutów. To sprzeczne z prawem prasowym, co otwiera drogę do żądania sprostowań.

Próba rozwiązania sprawy polubownie zakończyła się niepowodzeniem. W związku z tym postanowiłem skierować sprawę do sądu. Wiąże się to z koniecznością wniesienia opłat. Na ten cel zakładam zrzutkę. Więcej szczegółów w linku powyżej.

#egzorcyzmypolskie #neuropa #urojeniaprawakoidalne
pkostowski - TL;DR Robię zrzutkę na pozew przeciwko "Do rzeczy".

https://zrzutka.pl/...

źródło: od_rzeczy

Pobierz
  • 30
  • 314
Czemu prosisz o pieniądze zamiast samemu zarobić?


@kiszczak: Cel jest społeczny. Roszczenie niematerialne. Ponoszę większe koszty związane z tą sprawą. Mam stałą pracę.

Przecież nie proszę o pieniądze na swoje utrzymanie, tylko zbieram na akcję przeciwko pseudoprawicowemu sekciarstwu. To po prostu możliwość dołożenia cegiełki do słusznego celu dla chętnych.
  • 52
jak na tym miałoby społeczeństwo skorzystać?


@kiszczak: 1. Walka z sektą.
2. Walka z prawicową szurią.
3. Rozrywka dla ludu (będę relacjonował wszystkie etapy tej inby).

Rzetelność dziennikarska jest wartością dla społeczeństwa. Szkoda, że przedstawicieli dojnej zmiany trzeba zmuszać do rzetelności wyrokami sądu.

Słuchaj, nie chcę dłużej się tłumaczyć z założenia zrzutki. Widzę, że nie przekonam Cię do wsparcia. To jest naprawdę dla chętnych i w dużej mierze symboliczne. Jak sam
3. Rozrywka dla ludu (będę relacjonował wszystkie etapy tej inby).


@pkostowski: To nie jest cel społeczny, tylko właśnie część zemsty. Już nawet myślałem, że coś w tym jest, ale sam sobie zaprzeczyłeś. Tak naprawdę nikt rozsądny w takie rzeczy nie będzie wierzył i żadna pomoc nie jest w tym potrzebna.
@pkostowski To o czym piszesz to nie jest cel społeczny. W swoim głównym poście napisałeś, że w ich tekstach pada TWOJE nazwisko i nie pozwolili TOBIE na ustosunkowanie się do zarzutów. Weź sobie pożyczkę od ręki na ten cel skoro pozew ma dotyczyć bezpośrednio twojej osoby, tym bardziej, że kwota jest śmiesznie niska. Chyba chcesz przysłużyć się społeczeństwu skoro to sprawa społeczna, prawda?
@pkostowski: jak wygrasz sprawę i dostaniesz odszkodowanie + zwrot kosztów sądowych, to się podzielisz z darczyńcami, prawda?

EDIT: doczytałem teraz, że nie składasz sprawy o roszczenia finansowe tylko o sprostowanie. Tak czy siak powinieneś dodatkowo żądać zwrotu kosztów sądowych.
Zresztą również nie uważam tego za "cel społeczny" i tworzenie takich zbiórek uważam za śmieszne. Masz kanał na youtube, więc jesteś cyfrowym twórcą. Byłeś reżyserem/autorem zdjęć/montażystą filmu "Egzorcyzmy polskie". Bronisz przede wszystkim
@kustosz_karuzeli_sperdolenia: Musi Ci wystarczyć streszczenie w opisie zbiórki i wcześniejsze publikacje na ten temat. Nie mogę streszczać tego bardziej tak, żeby samemu nie narazić się na ryzyko procesowe.

@straga Skasowałem Twój wpis, bo cytowałeś moją wypowiedź, która była niestosowna i niebezpieczna. Więc to przyznanie racji z mojej strony.

Odnośnie części faktograficznej, to muszą wystarczyć Ci na razie materiały z wcześniejszych publikacji prasowych na ten temat. Prokuratura podjęła czynności z mojego zawiadomienia
Nie robisz tego dla dobra społecznego tylko dla swojego własnego i chcesz, żeby ktoś Ci to sfinansował


@digitalalchemist: Gdybym kierował się własnym dobrem, to ta sprawa nigdy nie ujarzałaby światła dziennego. Sprostowanie dotyczy mnie, bo w takim zakresie mogę łatwo i stosunkowo szybko dochodzić racji przed sądem. Obiektywnie są osoby bardziej pokrzywdzone ode mnie, zarówno publikacjami "Do rzeczy", jak i działalnością ks. Kadzińskiego.