Wpis z mikrobloga

hejka,

planuje wypożyczyć w połowie kwietnia auto na Sycylii na 4 dni :) Nie mam kredytówki, jedynie debetowe karty, czy ktoś się orientuje czy tutaj:

https://www.discovercars.com/pl pod 'Płatność kartą przy odbiorze' opcja 'Karcie debetowej' jest legit? Nie ma żadnej różnicy co do ceny a spodziewał bym się większej opłaty juz za samo wypożyczenie przy pomocy karty debetowej..
Ktoś ma polecajkę na spoko wypożyczalnie czy te 'koncernowe' są spoko? Karta debetowa + cabrio bylo by super :)

#podroze #wlochy #sycylia
  • 5
  • Odpowiedz
@damer135 z doświadczenia bez karty kredytowej nie klepałbym auta. Na stronce napiszą debetowa wystarczy, pojedziesz na miejsce i ci powiedzą w okienku że debetowa się nie da i co jej zrobisz? Miałem tak w Portugalii - mówię jej że na stronie booking jest napisane debetowa, a ona na to że debetowa wystarczy do zapłacenia za auto ale do depozytu musi być fizyczna kredytowa z pin. To jest różnie w zależności od wypożyczalni
  • Odpowiedz
@damer135: ja mam aktualnie wypożyczone z record go za 9 euro za 7 dni :D
Niby maja wpisana debetowa i tez możesz się dopytać u nich bezpośrednio na stronie.
Coś tam sprawdzał jaki to typ karty (ja mam akurat kredytowke) wiec pewnie w przypadku debetowki musisz mieć kwotę faktycznie na karcie bo robią pre autoryzacje.

Proces wydawania samochodu wyglądał tak ze podszedłem do budki gość chciał sprzedać jakieś ubezpieczenie od holowania,
  • Odpowiedz
  • 0
@derecki: chyba tak zrobie, wybiore autko i napisze juz bezposrednio do strony wypozyczlani. Ale z dwojga zlego, przyda sie pewnie jeszcze kredytowka nieraz.
  • Odpowiedz
@damer135: ja ze swojej strony polecam PKO MC platinium masz do niej w gratisie ubezpieczenie podrozne w ktorym jest ubezpieczenie od wkladu wlasnego w szkodzie(do 1200EUR), które pokrywa wiekszosc wypozyczalni. Karta darmowa jesli sie zrobi transakcji na 60k w roku, albo platna 150z/300zł na rok co i tak się opłaca biorąc pod uwagę wykupywanie pełnego ubezpieczenia
  • Odpowiedz
  • 1
@johny-kowalski: no wlasnie jak tak mialem na Chorwacji, utopilem hajs i czas zeby wypozyczyc potem obok na debetowke z lokalnej wypozyczalni. Tutaj mam plan i czas mnie goni, nie bede ryzykowal wiec chyba wyrobie kredytowke,
  • Odpowiedz