Wpis z mikrobloga

#choroby #pytaniedoeksperta
Co to może być?

Od jakiegoś roku mniej więcej, co miesiąc moja lewa noga zaczyna swędzieć jak jasny !@#$ i rozdrapuję ją do krwi. Trwa to średnio tydzień-dwa i potem znowu odpuszcza na jakiś miesiąc/półtora. Zawsze jest to tylko lewa noga, więc raczej wykluczam uczulenie na jakiś proszek do prania czy inny płyn, a ogólnie uczulenie chyba też odpada bo to zawsze występuje w tym samym miejscu, czyli na odcinku od kostki do kolana. Zazwyczaj po takim epizodzie pozostają mi zaczerwienione plamy na skórze i z tego co widzę to nie znikają. Byłem w aptece, to dali mi coś na uczulenie, ale nic to nie pomogło.

Oczywiście mam zamiar się z tym wybrać do dermatologa, ale po prostu chciałbym wiedzieć czy ktoś się nie spotkał z czymś podobnym.
  • 5
  • Odpowiedz
@ziomek1602 a patrzyłeś może w stronę problemów z krążeniem? Jeśli miałeś jakiś uraz w ostatnim czasie to może być początek zakrzepicy w najbardziej pesymistycznym scenariuszu. Ale pewnie to reakcja alergiczna:)
  • Odpowiedz
  • 0
@vadim_lbn: Spojrzałem na objawy i w sumie to niektóre by się zgadzały, a inne nie. Zauważyłem właśnie, że te zaczerwienione miejsce są dużo cieplejsze w dotyku niż skóra "normalna".
  • Odpowiedz
@ziomek1602 piszę to z perspektywy pacjenta z historią zakrzepicy, więc wiesz jak jest, widzi się to samo u każdego potem. Ale dodatkowe badanie nie zaszkodzi, doppler kończyny dolnej wyjaśnia wszystko:)
  • Odpowiedz