Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Krakowie jeszcze nie ma metra/premetra?

Jak wszyscy dobrze wiemy, Kraków jest drugim największym miastem w naszym kraju z populacją ponad 800 tys. mieszkańców.
Te miasto jest też jeden z największych w Europie nie posiadającego żadnego metra.

Na przykład: Norymberga, miasto w Bawarii z populacją 500 tys. mieszkańców (mniej niż Kraków), ale posiada już 3 linie metra (metro zostałow Nurnberg otwarte w 1972 roku). Ale z drugiej strony, Niemcy są bardzo bogatym krajem co ich było na to stać.

Drugi Przykład: Rumunia, drugi najbiedniejszy kraj w Unii Europejskiej, ale już drugie miasto buduje metro, dokładnie Kluż Napoka (300 tys. ludzi około). Tak! Kilka miesięcy temu rozpoczęto budowę pierwszej linii metra w Kluż Napoce liczących 19 stacji. Na początku będzie otwarte jedynie 9 stacji, która nastąpi za parę lat. Da się? Da się!

Znamy też słynne krakowskie przysłowie "Nie da się!". W rzeczywistości da się wszystko zrobić, ale do tego trzeba chęci i wysiłku.

Ja jestem jak najbardziej za tym, by w Krakowie powstało pełnoprawne metro albo premetro (nie wiem co bardziej prawdopodobne), ponieważ te miasto bardzo mocno się zatłacza i potrzeba przez to po prostu rośnie!

#krakow #metro #transport #miasta #polska
  • Odpowiedz