Wpis z mikrobloga

#allegro

Taka przestroga. Przed sprzedawcami i Allegro protect ( protect sprzedawcy rzecz jasna )

Mam w firmie drukarki KYOCERA ECOSYS 2040 i chciałem dokupić kolejną , jako że kupuje używki to wszedłem na allegro, wpisałem ECOSYS 2040, trafiłem na jakąś i tak sobie podróżowałem ( inne ceny tego produktu u innych sprzedawców) . Tak trafiłem na coś takiego . Przyszło trochę źle drukowało, zgłosiłem wprawdzie ale machnąłem ręką, coś też dziwnego było przy instalacji sterowników, inaczej się jakoś nazwała niie Kyocera ale cos jak UTD:4020 , ale myśle, może typ tak ma, różne klopsy widziałem w życiu. No i tak sobie drukowała
aż się toner zaczął kończyć, zgłosiłem sprzedawcy że pasy się niemal skończyły nadal jednak jeszcze są czy mam odsyłać czy zmieniać toner. Zasugerowali że toner, to zmieniam toner a drukarka że invalid, wsadzam drugi nowy i też invalid, idę po toner z innej drukarki i invalid :)
mówię co jest. Biorę toner z tej drukarki do mojej kyocery a on nie pasuje :D kształtem ( z kyocery do niego kształtem pasuje ale nie działą chip , a z tego gówna nie :) . Nagle powiązałem wszystkie kropki że to nie jest drukarka kyocery tylko jakiś klon/podróba etc. Odsyłam sprzedawcy
sprzedawca "ale teraz to już za późno, poza tym rozwaliłem drukarkę :D ( tak, zgłosiłem im wadę druku w ciągu doby od otrzymania ) i że w opisie oni pisali między zdaniami że to drukarka bliźniacza.

Allegro dyskusja : zamykamy, sprzedający uznał że zepsułem drukarkę którą mu odesłałem jak coś to allegro protect

Piszę do allegro protect , oni że mogą mi kupić toner i że w ogóle między zdaniami w opisie był zwrot że to bliźniacza drukarka do kyocery i że jak czuje się oszukany to mam iść na policję czy tam do prokuratury i mam im wysłać poświadczenie o zajęciu drukarki przez policję ( ale drukarka jest u sprzedawcy ) ale oni nie widzą błędu w opisie bo jasno można zrozumieć że kupuję Triumf Adler 4020 a nie Kyocera ECOSYS 2040 i ogólnie mam spadać , zamykają temat do widzenia, sprzedający napisał że zepsułem drukarkę ( drukarka działa chodziło o takie smugi widoczne od pierwszego dnia które zanikały wraz z ubytkiem tonera )

A teraz jak wygląda aukcja :)

Aktualnie , nie mam drukarki , nie mam 619 zł , nie mam nawet faktury bo mi do dziś nie wystawili ( skapnąłem się dopiero jak się rozkręciła sprawa, nie mam nawet jak napisać w sumie do sprzedawcy o tą fakturę bo mi dyskusję zablokowali z nim :D

KYOCERA ECOSYS 2040 jest niekompatybilna z TRIUMF ADLER 4020 mimo że podobnie wyglądają. Różnica jak między orgyinalnym NES a Pegasusem MX-777 , wyglądają niemal identycznie ale kartriże nie pasują między sobą :)
Wolrad - #allegro 

Taka przestroga. Przed sprzedawcami i Allegro protect ( protect s...

źródło: to czy to

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Wolrad:
1. wydruk z aukcji, zakupu, dyskusji -> policja -> oszustwo
2. Wysłanie oświadczenia o uchyleniu się od decyzji podjętej pod wpływem błędu wraz z wezwaniem do zapłaty -> sąd rejonowy dla sprzedawcy (sąd nie bada zasadności) -> komornik
  • Odpowiedz
@Wolrad: a później jeden z drugim będzie jęczeć o tym, jakie to Allegro jest nastawione na jechanie po sprzedawcach. Ja ostatnio tez się prawie złapałem na wałku. Gierka, wersja japońska, chce zamówić, ale czytam opis, a tam ze jako kupujący muszę opłacić wszystkie koszty importu (ten obowiązek leży na sprzedawcy, ja jako konsument nie powinienem się czyms takim przejmować, cena towaru w aukcji musi być ostateczna). Zgłoszenie do Allegro, a oni
  • Odpowiedz
@Wolrad: Odnośnie screena. Tytuł oferty wprowadzony przez sprzedawcę to po prawej stronie "Triumph...". Tytuł u góry to produktyzacja Allegro. Sprzedawca podpiął swój produkt pod Kyocera z Katalogu Allegro. Mógł nawet tego nie zrobić świadomie, bo Allegro często automatycznie podpina produkty pod produkty w swoim katalogu. Nie mniej jednak to na sprzedawcy ciąży odpowiedzialność, aby w treści oferty wszystkie dane się zgadzały.
Parametry na dole screena są pobierane z Katalogu Allegro.
Niestety,
  • Odpowiedz
@Wolrad:
To to wskazujesz niebieską strzałką, to nazwa produktu, jaką podał sprzedający przy wystawianiu aukcji. Natomiast to, co wskazuje strzałka czerwona, to już pochodzi z katalogu produktów Allegro. Pewnie znowu Allegrowe boty, podłączyły aukcję, pod nie ten produkt co trzeba (niestety łączenie z katalogiem jest przymusowe).
Zdarza się, też, że sprzedawca podpina swoją aukcję pod jeden produkt, a po jakimś czasie Allegro zmienia go na inny, bo uważa, że bardziej pasuje
  • Odpowiedz