Wpis z mikrobloga

#gry
Właśnie sobie przypomniałem, czemu przed laty porzuciłem porzuciłem granie w Far Cry 5 (i tak kupionego za jakieś grosze na promocji, jakbym dął za to pełną cenę to bym był raczej wku@#ny) zaledwie po jakichś 3 godzinach grania.
Chciałem właśnie dać jej drugą szanse, bo naszła mnie ochota na Open World FPSa z przejmowaniem baz, wiosek itp. ale pierwszy napotkany przeciwnik okazał się być jakimś.. nie wiem, chłopem z miotaczem ognia, który nie ginie od 1 strzału w głowe. O nie nie, trzeba było w niego wpakować jakieś 10 pocisków, żeby ten się łaskawie odwrócił, i dopiero zabić go strzałem w jego butle gazowe które ma na plecach.
Albo jakiś inny gość z unoszącą się zieloną chmurką, że niby nawdychał się tego ichniego specyfiku, i dzięki temu też jest kurde jakąś gąbką na pociski... Żenada, jakbym chciał odpalić looter shootera, to bym odpalił sobie borderlandsy, a nie grę która na każdym kroku sugeruje, że jest w miarę realistyczna, a przychodzi co do czego to walisz w chłopa cały magazynek a on stoi jak rambo.
Tym razem uninstal poszedł jeszcze szybciej niż za pierwszym razem, bo wystarczyło 10 minut xD
Oby ten Ubisyf wreszcie upadł, i sobie głupi ryj rozwalił, i ktoś normalny przejął by ich marki, bo to co oni robią, to jak marnują te swoje potężne marki jak AC czy właśnie FC, to woła o pomstę..
bary94pl - #gry 
Właśnie sobie przypomniałem, czemu przed laty porzuciłem porzuciłem ...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 15
@bary94pl: Ubisyf zrobił cholernie klimatyczną grę na którą ty sobie tutaj narzekasz. Jeżdżenie po świecie wozem kultystów z tą ich muzyką grzmiącą z głośników, w towarzystwie psa Boomera i jakiegoś rednecka latającego po okolicy samolotem daje feelsy.

Na plus jest też to, że nie jest to jakaś mega długa gra. FC im dobrze idzie, ma dobrą sprawdzoną formułę. AC podobnie, tylko Ubi musi odważniej wprowadzać nowe mechaniki i w końcu poprawić
@bary94pl: tylko bez wyzwisk, bez wyzwisk proszę.
A za informację dziękuję, dzięki niej wiem, że FC5 ominę, mimo, że we wszystkie wcześniejsze części grałem, a FC3 jest moim ulubionym FPS ;)
@login4znaki: teraz to już sam nie wiem. Pomóż kolego. Też przeszedłem 1,2,3, a 4 wywaliłem bo była nuda z tymi outpostami.
Ostatnio wróciłem - do Far Cry Primal - zaczęło się świetnie, świat i klimat mi się mega podobał, ale gdzieś w 60-70%, jak już byłem rozwinięty zaczęło być nudno, zbyt łatwo i masowo wrogowie padali, a misje zaczęły być drętwe i nudne. I usunąłem.
I teraz sam już nie wiem
  • 0
@Wink: No cóż, takie mam prawo sobie ponarzekać, a ty masz prawo się nie zgadzać. Każdy ma swoje feelsy, i ja osobiście tych z FC5 czy nawet z dość podobnej w założeniach grze, RDR2 klimatu nie czułem zupełnie. W Far Cry 5 jak nawet chciałbym się wczuć w ten świat, to nie pozwala mi to, że jadąc drogą co 2 minuty napotkam na wrogie patrole, i ostrzeliwują mnie z każdej możliwej
  • 0
@CzyToHipHopyCzyToJuzRapy: Zrozumiałeś aż za dobrze. A co, nie mam prawa tak uważać? Jest to mechanika, która zabija resztki i tak już znikomego realizmu w tej grze, jednocześnie gra nie jest looter shooterem w stylu borderlandsów gdzie zdobywamy nowy loot i poziomy postaci typowo pod zwiększanie statystyk jak w rpgach i tam jest to wpisane w mechanikę gatunku, a właśnie jest stylizowana na w miarę "realistyczną" dziejącą się w realnym świecie, bez
@bary94pl: Zapomniałeś o typie w kamizelce, hełmie z metalową maską z M60 strzelanym z biodra.
I o VIPach za zabijanie których dostaje się punkty oporu.

ale tak ogólnie 90 procent przeciwników to da się załatwić 1 headshotem, więc to nie to samo co w New Dawn i 6...
@bary94pl: To zagraj sobie w 3, 4 lub blood dragona. Tam chyba nawet jeden celny headshot zdejmuje typa. Z wyłączeniem tych co mają kevy na głowach. Z tymi jest trochę trudniej ale to chyba logiczne mam nadzieję.
  • 0
@orgin246: FC3 przeszedłem z 3 razy chyba, świetna gra, peak formy Ubisoftu. 4 już mi nie kompletnie nie podeszła, cały czas miałem wrażenie że mapa po której się poruszam to jakaś makieta, wybijało mnie z immersji kompletnie.