Wpis z mikrobloga

#rolnictwo te naród jest tak glupi, ziobro zaskoczenia, że wszystkie władze od lat nas jebią na każdym kroku, niezależnie czy firme, jdg, zus na etacie czy rolników. Skoro każdy kto zaczyna protestować jest jechany, bo jak on śmie, bo mi coś tam blokuje, płaku płaku jak to on może chcieć bronić swoich racji, skoro wcześniej głosował na tą czy inną partie. NO #!$%@? MOŻE. Bo ma takie prawo, mógł przejrzeć na oczy i zrozumieć, że źle zagłosował (nie ma znaczenia już teraz pis po czy kto inny). Oczywiste jest, że za ten burdel odpowiada PIS i że te protesty powinny być dużo wcześniej tak jak na zachodzie. Tylko skoro od ponad 2 miesięcy są protesty to czemu dalej nikt nic nie wynegocjował ani w brukseli ani z ukrainą? skoro tusk miał być tak znaczącym politykiem na arenie międzynarodowej, to niech coś tam załatwi, a nie dają jakieś poprawki w komisjach, czy w europarlamencie, a potem i tak głosują sami przeciwko sobie...
I darujcie sobie to, że pewne normy zawiesili w tym czy w przyszłym roku, tu trzeba cały zielony ład nie tylko odnośnie rolnictwa, ale gospodarki, budowlanki, transportu itd. napisać od nowa i #!$%@?ć te wszystkie ograniczenia, bo dotyczą każdego z was, nie tylko rolników...
#protest
  • 35
  • Odpowiedz
@siodemkaxx popieram każdy mądry protest, ale rolnicy dali sobie wpuścić solidarność i innych przygłupów, przez co dużo osób to neguje. Blokowanie dróg krajowych czy wojewódzkich #!$%@? tylko zwykłych ludzi i zamiast rosnącego poparcia, pojawia się więcej #!$%@?.

Oczywiście muszę odwołać się do poprzednich rządów. Gdzie byli rolnicy przez ostatnie 8 lat?
Jakieś drobne akcje i tyle. Grzecznie przyjmowali politykę w sprawie rolnictwa, a teraz się obudzili jak zmienił się rząd?

Ta umowna
  • Odpowiedz
zboże potaniało z 1500zł na 600zł, a chleb poszedł w góre o kilkadziesiąt procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, gdzie tu zależność widzisz?


@siodemkaxx: to zacznij robić chleb, chooi kogo obchodzą pazerni rolnicy a Ty powtarzasz jak mantrę...
  • Odpowiedz
Powiesz może w jakiej części na cenę chleba składa się koszt mąki a w jakiej koszt prądu i pracownika?


@Mandarex: On Ci tego nie powie bo te dzbany potrafią tylko narzekać, że np. ziemniaki kosztują 50gr/kg a w markecie są po 2,50 załóżmy. Nie ogarnia, kosztów, magazynowania, PODATKÓW itp. Bo sam sprzedaje i się z nikim nie musi rozliczać a we wszystkim ma ulgi. Typowa buraczana narracja, nie ma co ich
  • Odpowiedz
a widzisz chciałem sprzedać zimą tylko czekałem aż stopnieje śnieg bo mam mega stromy podjazd do gospodarstwa i ciężarówki nie są w stanie wjechać. Jak zima się skończyła to mój plan szlag trafił


@pawel_qweewq_1212: To sobie zrób niestromy jak chcesz prowadzić interes...
  • Odpowiedz
  • 0
@HrabiaZet

>Powiesz może w jakiej części na cenę chleba składa się koszt mąki a w jakiej koszt prądu i pracownika?


@Mandarex: On Ci tego nie powie bo te dzbany potrafią tylko narzekać, że np. ziemniaki kosztują 50gr/kg a w markecie są po 2,50 załóżmy. Nie ogarnia, kosztów, magazynowania, PODATKÓW itp. Bo sam sprzedaje i się z nikim nie musi rozliczać a we wszystkim ma ulgi. Typowa buraczana narracja, nie ma co
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Ten znowu swoje...a co z kosztami pracowników? ZUSy, zawyżone ceny mediów (woda prąd gaz), transport, magazynowanie, księgowość itd...? Nie masz pojęcia i od lat już tutaj powtarzasz bzdury. Otwórz piekrnię i problem z głowy...tylko, że wtedy niestety dowiedziałbyś się o kwestiach które wymieniłem. Oj...siódemka Ty jesteś nieroformowalny w propagowaniu tych rolniczych bzdur...
  • Odpowiedz
nie ja to powtarzam tylko idioci z miasta to porównują xd


@siodemkaxx: No raczej odwrotnie... jaką Kołodziejczak siał propagandę z #!$%@?ą? Właził do marketów i pokazywał ceny a mówił ile rolnik za to dostawał...zapominał tylko jakoś wspomnieć o kosztach marketów w porównaniu do tych rolniczych. Populizm i demagogia dla ciemnoty - ale już prawie nikt wam nie wierzy w te durnoty...
  • Odpowiedz
  • 0
awyżone ceny mediów (woda prąd gaz)


@HrabiaZet: co to znaczy zawyżone ceny mediów? xD a rolnik to ma nie zawyżone?

transport, magazynowanie,


@HrabiaZet: po stronie rolnika oczywiście, i przed wysyłką i potem koszty jakie ma market są przerzucane na rolnika, niejednokrotnie były tu artykuły jak UOKIK pisał, że markety przerzucają te koszty na rolników a ty dalej swoje, gówno wiesz a sie wypowiadasz...
podatki napisałem, że po stronie marketów chociaż
  • Odpowiedz
po stronie rolnika oczywiście, i przed wysyłką i potem koszty jakie ma market są przerzucane na rolnika, niejednokrotnie były tu artykuły jak UOKIK pisał, że markety przerzucają te koszty na rolników a ty dalej swoje, gówno wiesz a sie wypowiadasz...

podatki napisałem, że po stronie marketów chociaż i tak ich gówno płacą u nas


@siodemkaxx: ok Wiesiu xD. Napisz adres na pw to Ci wyślę podręcznik do ekonomii dla nauczania wczesnoszkolnego.
  • Odpowiedz
  • 0
Trzeba być akrobatą, żeby takiego fikołka walnąć, podziwiam.


@HrabiaZet: nie, trzeba być debilem, żeby tego nie rozumieć...
https://uokik.gov.pl/public/prezes-uokik-nalozyl-ponad-87-mln-zl-na-auchan-polska

Pobieranie opłat za transport z magazynów centralnych do sklepów sieci handlowej zostało wskazane jako niedozwolona praktyka

Przedsiębiorca pobierał od dostawców produktów rolnych i spożywczych szereg dodatkowych oraz nieuzasadnionych opłat. Część usług, za które płacili kontrahenci, w ogóle nie była wykonywana, a niektóre spółka powinna świadczyć w ramach podpisanej umowy bez dodatkowego wynagrodzenia.

Kaufland
  • Odpowiedz