Wpis z mikrobloga

  • 41
@To_ja_moze_pozamiatam

@Pokojowa: Zaraz po tym jak wyjechała z kraju gdzie nie pozwalano jej studiować bo była kobietą.

Francja dopuściła kobiety do studiowania na uniwersytetach w 1863 roku


(polska pod zaborami) Nieco później, w 1868 roku, namiastką nauki na poziomie akademickim stały się Wyższe Kursy dla Kobiet, uruchomione przez lekarza i społecznika Adriana Baranieckiego.

Już wcześniej w stolicy działał też „Uniwersytet Latający”, oferujący zajęcia prowadzone przez wykładowców uniwersyteckich… w prywatnych mieszkaniach. Po
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Ona nic nie wynalazła tylko pomagała w projekcie swojego męża, który zginął w tajemniczych okolicznościach kiedy znalazła nowego gacha. Po jego śmierci skapitalizowała jego odkrycia. hashtag Protopolka
  • Odpowiedz
@LicentAbsolweum: imo z darcia japy kobieta inżynier więcej zarobi niż będąc po chemii. Porównaj sobie taką M.Kaczmarek modelke plus size co jest po jakiś gówno studiach a się utrzymuję z darcia #!$%@? w internecie. Daje jej to darcie #!$%@? kasę na mieszkanie w Warszawie. Tymczasem typowy inżynier chemik zarabia psi uj..
  • Odpowiedz
Zaraz po tym jak wyjechała z kraju gdzie nie pozwalano jej studiować bo była kobietą.


@To_ja_moze_pozamiatam: Imperium Rosyjskie wszędzie instalowało prawo na swoje podobieństwo. Również w Królestwie Polskim, mam nadzieję że o tym pamiętasz.
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: moim fikołkiem jest to, że Curie mogła studiować na terenie Polski, ale fikołkiem nie jest gdy mówisz, że nie mogła, chociaż fakty przeczą Twojej tezie? xD

Ba! Skłodowska studiowała na Uniwersytecie Latającym :D brała nawet udział w laboratoriach prowadzonych przez ten Uniwersytet- to nie jest studiowanie?
  • Odpowiedz